شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
سمینار آموزشی با راههای بهینه سازی در مولدهای خود تامین برگزار شد

شماری از مدیران و کارشناسان بخش صنعتی و اداری استان در یک سمینار آموزشی با راههای بهینه سازی از مولدهای خود تامین آشنا شدند.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس محمدمیرشمس در سمینار آموزشی راههای بهینه سازی از مولدهای خود تامین ، تاکید کرد : بررسی و بازدید و کنترل سیستم خنک کننده موتور دیزل ،  توجه به درجه حرارت آب و کنترل مقادیر جریان ، ولتاژ ، ضریب قدرت ، توان اکتیو و راکتیو به همراه فرکانس در بازدیدهای روزانه از مولدها اهمیت بسزایی دارد.

وی بازدید روغن موتور دیزل، مخزن گازوییل ، تمیز کردن سطح رادیاتورها ، روشن کردن دوبار در هفته و 15 دقیقه کار دیزل و کنترل باطری ها به صورت هفتگی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد : بررسی محل اتصال کابلشوی قدرت، کنترل و بازدید از وضعیت روانکاری یاتاقانها و گریسکاری مجدد آن ها ، بررسی دمپینگ های پلاستیکی و بازدید از فیلترهای هوا به صورت ماهانه در نگهداری دیزل ها الزامی است.

مهندس میرشمس تعداد دفعات خاموش و روشن دیزل ، کیفیت نامناسب سوخت ، دمای هوا ، توقف طولانی مدت و وضعیت موتور در کیفیت روغن دیزل را موثر خواند و اظهار کرد : موقعیت جغرافیایی استان و اهمیت پدافند غیرعامل،ضرورت آماده به کار دیزل ژنراتورها در مواقع اضطرار را دوچندان کرده است.

وی در بخش دوم سخنان خود حذف تجهیزات انرژی را مهم توصیف و خاطرنشان کرد : مشارکت دادن  نیروی انسانی در مصرف بهینه و تغییرعادات  و رویه ها به عنوان یک روش بدون هزینه در کاهش مصرف برق مطرح است.

میرشمس استفاده از لوازم پربازده و جایگزینی آن را از جمله روش های باهزینه متسط در بهینه سازی برق برشمرد و اذعان کرد : امروز در کشورهای صنعتی بسیاری از اقدامات مرتبط  با حوزه نيروی انسانی، تغيير ساعات و عادات شیوه مصرف و اقدامات تعميراتی و ساختمانی در بهینه سازی مصرف اثرگذار است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد پیشنهاد داد : مشترکین صنعتی با اصلاح قدرت قراردادی متناسب با نیاز مصرف واقعی ، اصلاح ضریب قدرت با خازن گذاری ، جابجایی بخشی از مصرف از ساعت اوج به کم باری و کاهش هوشمندانه مصرف برق و بهبود شدت مصرف انرژی می تواند هزینه برق مصرفی خود را کاهش دهند.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1309   |  تاریخ ارسال خبر :  1396/05/29 - 22 : 02 قبل از ظهر
گروه خبری: مردادماه   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 3789

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد