شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
مساجد ، الگوی فرهنگ سازی در مدیریت مصرف

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: رعایت مدیریت مصرف برق در مساجد و اماکن مذهبی به عنوان الگوهای دینی تاثیر چشمگیری در فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی عموم مردم دارد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس محمدرضا صحتی در آیین تجلیل از متولیان برتر مدیریت مصرف در مساجد و اماکن مذهبی ، با اشاره به اینکه امروزه زندگی مردم به شدت به انرژی الکتریکی وابسته شده است ، افزود: رعایت مدیریت مصرف برق در مساجد و اماکن مذهبی به عنوان الگوهای دینی تاثیر چشمگیری در فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی عموم مردم دارد.

وی هدف از تخصیص برق رایگان به اماکن مذهبی و مساجد را ایجاد رفاه برای نمازگزاران برشمرد و تصریح کرد : متأسفانه پس از اعمال قانون بخشودگی برق مساجد، مصرف برق در برخی مساجد رشد چشمگیری را نشان می دهد.

وی سخن رهبر انقلاب که "مدیریت مصرف یک مسئله مهم در اقتصاد مقاومتی است"یادآور شد :شاخص شدت مصرف انرژی در ایران به دلیل وجود الگوی مصرف نادرست، فرهنگ نامناسب مصرف و ارزان بودن قیمت انرژی، سه برابر کشورهای پیشرفته و دو برابر استاندارد جهانی است.

مهندس صحتی اضافه کرد : با تغییر تدریجی سبک زندگی در کلان شهرها و رشد مستمر و فزاینده تعداد مشترکان برق اگر این رویه ادامه یابد در حوزه انرژی دچار بحران خواهیم شد.

این مسئول با اشاره به اینکه اگر همه مشترکان کشور فقط 100 وات صرفه جویی کنند ،  بدون هزینه تقریباً می توان  با هزینه این صرفه جویی چهار نیروگاه یک هزار مگاواتی ساخت ، اذعان کرد : هدف از مدیریت مصرف برق کاهش میزان تولید و کاستن از رفاه جامعه نیست بلکه کاربرد منطقی و خردمندانه انرژی الکتریکی و استفاده صحیح از آن است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد صرفه جویی در مصرف انرژی و مبارزه با مصرف گرایی و پرهیز از اسراف را  از آموزه های دین مبین اسلام برشمرد و تاکید کرد : در دین اسلام بهره برداری مشروع از نعمت های الهی مباح اما اسراف در آن حرام و ناروا است.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1310   |  تاریخ ارسال خبر :  1396/05/31 - 17 : 12 بعد از ظهر
گروه خبری: مردادماه   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 4670

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد