شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
روستای میل سفید خرانق از نعمت برق برخوردار شد

باحضور مجری برق روستایی کشور، نماینده مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی ، مدیرعامل و مسئولینی از شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، پروژه برق رسانی به روستای میل سفید خرانق به بهره برداری رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس ولي الدين مصلحتي شربياني ، مجری برق روستایی کشور در یزد از بهره برداری پروژه برق رسانی به روستای میل سفید خرانق در شهرستان اردکان خبر داد و گفت : این پروژه با اعتباری بالغ بر 3400 میلیون ریال با احداث در مجموع 5600 متر شبکه فشار متوسط و ضعیف به بهره برداری رسید.

این مسئول در صنعت برق با بيان اين نكته كه هيچ روستاي بالاي 10 خانوار بدون برق در استان يزد وجود ندارد عنوان كرد: رونق صنايع دستي و اقتصادي ، مهاجرت معكوس و ساخت مدرسه ودانشگاه  با برخوردار شدن از انرژي برق در روستاها امكان پذير مي شود.

وی افزایش امنیت در روستاها از یک سو و رونق تولید و اشتغال از سوی دیگر را به عنوان مهم ترین ارمغان برق در مناطق روستایی بیان کرد و گفت : رونق اقتصادی و بازگشت معکوس به روستاها تنها مزیت بهره مندی از برق محسوب نمی شود  بلکه در کنار آن ،  بهبود کیفیت راه ،  افزایش اشتغال و بسیاری از امکانات رفاهی دیگر ایجاد خواهد شد.

مجری برق روستایی کشور  با بیان اینکه در حال حاضر يك سوم جمعيت كشور در روستاي زندگي مي كنند اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی افزون بر 55 هزار روستا از نعمت برق برخوردارند و این درحالی است که پیش از انقلاب فقط 4400 روستای برق دار در کشور وجود داشت.

مهندس محمدرضا صحتی ، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد هم در سخنانی به نصب دو دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت مجموع 75 کیلوولت آمپر در روستای میل سفید اشاره داشت و گفت : 1200 میلیون ریال از بودجه عمرانی ، 1900 میلیون ریال از بودجه شرکت توانیر و 300 میلیون ریال از محل کمک های مردمی برای برق رسانی به روستا هزینه شده است.

وی آغاز به کار  مرغداری میل سفید با برخوردار شدن روستا از نعمت برق را مورد اشاره قرار داد و گفت :  برخی از نیروهای کار این روستای هشت خانوار  که به مرکز استان مهاجرت داشته توسط این واحد صنعتی مشغول کار خواهند شد.

این مسئول در صنعت برق کاهش خاموشی شهرستان اردکان به میزان 85 دقیقه در دوازده ماهه سال گذشته را نتیجه تلاشهای شبانه روزی خادمین مردم در صنعت برق عنوان کرد و افزود: افزون بر 80 درصد برق شهرستان اردکان در بخش های صنعتی صرف تولید می شود.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1317   |  تاریخ ارسال خبر :  1396/06/19 - 37 : 17 بعد از ظهر
گروه خبری: شهریور96   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 5977

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد