شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد انتخاب قالب گرافیکی پیام رسان سروش پیام رسان ایتا
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد شرکت توزیع نیروی برق استان یزد شرکت توزیع نیروی برق استان یزد يكشنبه 31 تير 1397

+ 12px -
آشنایی هیات امنا و خادمین امام زادگان اردکان با مدیریت مصرف و ایمنی برق

هیات امنا و خادمین امام زادگان ، مساجد و حسینیه های شهرستان اردکان در نشستی آموزشی با شیوه های مدیریت مصرف برق و راههای افزایش ایمنی اماکن مذهبی در ایام محرم آشنا شدند.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس ناصر میر فخرالدین، مدیر برق شهرستان اردکان در جمع هیات امنا و خادمین امامزادگان ، مساجد و حسینیه ها  که در امامزاده هاشم این شهرستان گردهم آمده بوده اند ، با اشاره به بهره مندی مساجد از برق رایگان ، این موضوع را باعث رشد بی رویه مصرف به خصوص در فصل تابستان عنوان کرد و گفت : بسیاری از مساجد با دقت نظر به موضوع بهینه سازی ،  اقدامات خوبی را در کاهش مصرف انجام داده و متاسفانه برخی اماکن به دلیل آشنایی نداشتن با شیوه صحیح مصرف،  استفاده غیر متعارفی از برق داشته اند.

وی استفاده از طرح های تشویقی وزارت نیرو برای تولید برق از انرژی های تجدید پذیر را یادآور شد و گفت : شرکت توانیر برق تولید شده از سامانه های فتوولتائیک نصب شده در منازل به صورت  خرید به ازاء هر کیلووات 800 تومن را تضمین می کند.

این مسئول متذکر شد : در حال حاضر هر کیلووات برق مصرفی به مشترکین به طور متوسط 70 تومان فروخته می شود .

مدیر برق شهرستان اردکان در بخش دوم سخنان خود با اشاره به اینکه افزون بر 2000 کیلومتر شبکه در شهرستان اردکان وجود دارد ، رعایت حریم قانونی فاصله از شبکه ها را مهم خواند و از متولیان هیات های مذهبی خواست تا در زمان آماده سازی مراسم عزاداری محرم ، موضوع حریم شبکه را به  نوجوانان و جوانان گوشزد کنند.

مهندس محمد میرشمس ، مدیر دفتر مدیریت مصرف برق این شرکت هم در سخنانی به اهمیت موضوع بهینه سازی انرژی از نگاه مقام معظم رهبری پرداخت و گفت : مساجد و حسینیه ها در موضوع فرهنگ سازی مصرف می توانند الگو و اثر گذار باشند.

وی استفاده از لامپ های ال ای دی برای نورپردازی و بهره گیری از نور طبیعی در روز را به عنوان روش خوبی در کاهش مصرف توصیه کرد و افزود: متاسفانه با جایگزینی کولرهای گازی به جای کولرهای آبی ، مصرف برق برخی از مشترکین استان به صورت نامتعارف رشد فزاینده ای داشته و هزینه برق آنان نیز افزایش یافته است.

مهندس علی اکبر زابلی ، مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات هم ، به چند حادثه برق گرفتگی در ایام محرم سال های گذشته اشاره ای داشت و گفت : قربانیان حوادث محرم ، عموما نوجوانان و جوانان بوده که با موضوع حریم شبکه آشنایی لازم را نداشته اند.  

وی برخی حوادث را مربوط به نصب طاق نصرت ها در حریم شبکه و استفاده از برق غیر مجاز عنوان کرد و اظهار داشت : برای تامین برق موقت ، مدیریت های برق سراسر استان  آمادگی لازم برای همکاری با هیات ها و حسینیه های مذهبی را دارند.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1319   |  تاریخ ارسال خبر :  1396/06/28 - 59 : 14 بعد از ظهر
گروه خبری: شهریور96   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 5158

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد