شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد انتخاب قالب گرافیکی پیام رسان سروش پیام رسان ایتا
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد شرکت توزیع نیروی برق استان یزد شرکت توزیع نیروی برق استان یزد يكشنبه 31 تير 1397

+ 12px -
نیروگاه خورشیدی یکصد کیلوواتی شهر نیر به بهره برداری رسید

باحضور شماری از مسئولین استانی ، نیروگاه خورشیدی یکصد کیلوواتی شهر نیر با قدرت تولید سالانه 180 مگاوات ساعت برق به بهره برداری رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس محمدرضا صحتی در آیین افتتاح نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتی شهر نیر با اشاره به اینکه افزون بر 300 قرارداد فتوولتائیک در مجموع 1300 کیلووات در شرکت توزیع منعقد شده است ، افزود: انتظار می رود تا پایان سال این رقم به 2500 کیلووات ارتقاء یابد.

وی اظهار کرد : تاکنون هشت نیروگاه به ظرفیت کل 300 کیلووات در استان یزد توسط بخش خصوصی احداث و به شبکه متصل شده است.

مهندس صحتی با بیان اینکه در مجموع کل استان 650 مگاوات درخواست نصب نیروگاه خورشیدی به ثبت رسیده است، متذکر شد: در حال حاضر شرکت توزیع بابت تولید هر کیلووات ساعت انرژی در نیروگاههای زیر 20 کیلووات 800 تومان و برای بالای 20 کیلووات 700 توامن به سرمایه گذاران پرداخت می کند.

وی اضافه کرد : متوسط بهاء برق پرداخت شده از مشترکین یزدی 65تومان است و این در حالی است که با نرخ مصوب  پرداخت به سرمایه گذاران بخش خصوصی(800 تومان ) هزینه اولیه به مدت چهار سال جبران شود.

مهندس صحتی با اشاره به تولید سالانه 180 مگاوات برق در نیروگاه یکصد کیلوواتی شهر نیر خاطرنشان کرد : صرفه جویی در افزون بر 48 هزار متر مکعب گاز ، کاهش 515 هزار متر مکعب آلاینده ، 126 هزار کیلوگرم دی اکسید کربن و صرفه جویی در 540 هزار لیتر آب را می توان به عنوان اثرات احداث یک نیروگاه 100 مگاواتی نام برد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، بهره مندی از نعمت پاک خورشید در تولید برق ،  با توجه به شرایط مطلوب استان را کار ارزشمند در کاهش گازهای گلخانه ای و آلاینده ها بیان کرد و گفت : رویکرد وزارت نیرو و دولت دوازدهم ، حمایت و توسعه انرژی های تجدید پذیر در کشور است.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1320   |  تاریخ ارسال خبر :  1396/06/29 - 54 : 04 قبل از ظهر
گروه خبری: شهریور96   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 6799

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد