شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد انتخاب قالب گرافیکی پیام رسان سروش پیام رسان ایتا
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد شرکت توزیع نیروی برق استان یزد شرکت توزیع نیروی برق استان یزد يكشنبه 31 تير 1397

+ 12px -
افزایش تاب آوری شبکه های برق کشور با پایه کامپوزیتی

مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی و مهندسی شرکت توانیر گفت : طرح تحقیقاتی پایه کامپوزیتی در یزد می تواند تاب آوری شبکه ها در هر اقلیم  را افزایش داده و در مواقع بحران اثرگذار شود.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس مجتبی خدر زاده در نشست تخصصی تدوین تعیین الزامات معیارهای ارزیابی فنی و آزمون های پایه های کامپوزیت مورد استفاده در شبکه های توزیع ، گفت : طرح تحقیقاتی پایه کامپوزیت در یزد می تواند تاب آوری شبکه ها در هر اقلیم  را افزایش دهد و در مواقع بحران اثرگذار شود.

وی استان یزد را به استان نوین در حوزه صنعت برق توصیف کرد و تاکید کرد : هر محصول جدید برای جایگزین شدن نیازمند گذراندن آزمون های مختلف ، داشتن استانداردهای بین المللی و موفقیت در تست های آزمایشگاهی است.

این مسئول یادآور شد : برای راستی آزمایی هر محصول در فضای آزمایشگاهی ، سرعت بخشیدن به فرآیند آزمون و شبیه سازی فضای واقعی دارای اهمیت ویژه ای است.

مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی و مهندسی شرکت توانیر ارزان بودن و کارآمدی پایه کامپوزیت و به کارگیری آن در شرایط بحران را به عنوان یک مزیت ویژه مهم خواند و برای عملیاتی شدن این پروژه تحقیقاتی ابراز امیدواری کرد.

وی اضافه کرد : استان یزد با داشتن پیشینه علمی قوی و بهره گیری از مهندسین جوان و توانمند ، در سطح کشور در ارتقاء توانایی های وزارت نیرو نقش اساسی را ایفا کند.

مهندس محمدرضا صحتی ، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد به چند پروژه تحقیقاتی  دیگرشرکت توزیع نظیر: تعیین عمر ترانسفورماتورهای توزیع به وسیله اندازه گیری درجه حرارت بدنه ، بهینه سازی سازه نگهدارنده پنل خورشیدی ، طراحی و ساخت تیر چراغ برق با قابلیت تعویض اجرای روشنایی بدون استفاده از بالابر ، استفاده از پوشش FRP برای جلوگیری از خوردگی تیرهای بتونی اشاره داشت.

این مسئول در صنعت برق سبكي ، آب گريزي ، استحكام بالا نسبت به وزن و مقاوم بودن در برابر انواع خورنده ها را از مزيت هاي  طرح تحقیقاتی پایه کامپوزیت برشمرد وگفت : پایه ويراق آلات كامپوزيتي با در نظر گرفتن قيمت قطعه و مقره روي آن به مراتب با صرفه و قابل اطمينان بوده و براي استانهاي با درصد شوري خاك بالا بسيار مناسب است.

وی فعالیت مردمان دارالعباده در دستیابی به دانش های نو و کاربردی را اثربخش توصیف کردو افزود: طرح تحقیقاتی استفاده از چراغ با هولدر متحرک و بی نیاز از بالابر با رویکرد اقتصاد مقاومتی طراحی شده و از دیگر طرح های مهم تحقیقاتی است.

وی یادآور شد : این طرح پژوهشی برای نخستین بار در کشور در استان یزد با افزون بر 23 میلیارد ریال کاهش هزینه در احداث و بهینه سازی پایه های روشنایی معابر طراحی و ساخته شده و در سطح بین المللی به لحاظ تکنولوژی ،  هیچ نمونه مشابهی ندارد.

این مسئول در صنعت برق به نمونه آزمایشی طراحی و ساخته شده پایه یک پنل خورشیدی 500 واتی  که توانایی مقاومت در برابر حداکثر سرعت باد در استان ( 126 کیلومتر بر ساعت ) را دارد ،  اشاره کرد و گفت : این سازه مختص صفحه‌های خورشیدی ؛ علاوه بر مقاوم بودن در برابر نیروهای اِعمالی، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و بیشترین بازده در شرایط اقلیمی خاص و مستعد استان یزد را خواهد داشت.

 

 کد خبر : 1328   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/10/11 - 53 : 03 قبل از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 5634

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد