شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
مولدهای اضطراری 50 مرکز مهم استان در مانور سراسری سنجیده شد

مانور سراسری کنترل آماده بکاری مولدهای اضطراری مراکز حساس و مهم یزد ، با قطع 50 برق مرکز درمانی و خدماتی برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس محمدرضا صحتی ، مدیرعامل این شرکت در اتاق کنترل  مانور سراسری کنترل آماده بکاری مولدهای اضطراری برخی مراکز حساس یزد ، افزود : برق سازمان هایی  از جمله استانداری ، سایت های مخابراتی ، ایستگاه های پمپاژ آب ، جایگاه های سوخت ، صداو سیمای مرکز یزد و بیمارستان ها  به مدت یک ساعت قطع و آمادگی این مراکز حیاتی سنجیده شد.

وی هدف از برگزاری این مانور سراسری را سنجش آمادگی ادارات مهم در برابر قطع برق ناشی از عوامل نظامی و غیر نظامی خواند و این اقدام را منطبق با اصول پدافند غیرعامل برشمرد.

مهندس صحتی خاطرنشان کرد: تامین نیروی برق به عنوان یکی از شریان های حیاتی و اقدامات اولیه پس از حملات نظامی و خرابکارانه محسوب شده تا بتوان خدمت رسانی به مراکز حیاتی را تداوم بخشید.

وی با اشاره به اینکه مانور مولد های اضطراری مراکز حساس با ماهیت ایمن سازی و کشف نقاط ضعف  زیر ساخت های حیاتی و مهم کشور طراحی و با موفقیت اجرا شده است ، اظهار کرد: به حداقل رساندن تهدیدات نظامی دشمن در زمان های حساس ، رویکردی است که در حوزه مدیریت بحران به آن توجه ویژه ای شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد یادآور شد: تست آمادگی مولدهای اضطراری در استان به صورت مستمر و بدون اطلاع قبلی هر سه شنبه در یکی از مراکز مهم برگزار می شود.

مهندس محسن نگارش ، دبیر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این شرکت نیز در سخنانی بیان داشت : قطع برق مراکز خدماتی ، حساس و درمانی و با فرمان رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور به صورت همزمان با دیگر مراکز مهم در کل کشور انجام و هیچ خللی در فرآیند خدمت رسانی به مردم بوجود  نیامده است.

او یادآور شد: برق این مراکز حساس از ساعت 9 صبح روز شنبه 10 آبان ماه به مدت یک ساعت قطع شده و مولد به طور خودکارها وارد مدار شد.

وی ایجاد آمادگی دیگر مراکز استان در برابر قطع برق ناشی از حملات نظامی و غیر نظامی را لازم خواند و بر این امر تاکید کرد.

شایان ذکر است این مانور در محل دیسپاچینگ و فوریت های برق شرکت توزیع نیروی برق با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استاندار ، مدیران استانداری و برخی از مدیران صنعت برق به صورت سراسری برگزار شده است.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1341   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/10/11 - 53 : 03 قبل از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 4562

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد