شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
نخستین نشست آموزشی رابطین مدیریت مصرف مدارس در سال جاری برگزار شد

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در جمع رابطین مدارس گفت : کاهش مصرف برق در منازل ، متاثر از آموزش صحیح و فراگیری مفاهیم مدیریت مصرف به دانش آموزان است.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس محمد میرشمس که در جمع رابطین مدیریت مصرف و در نخستین نشست سال جاری سخن می گفت ، با اشاره به اهمیت نقش اولیا مدرسه در فرهنگ سازی مدیریت مصرف گفت : کاهش مصرف برق در منازل به خصوص در ساعات اوج بار ، .متاثر از آموزش صحیح و فراگیری مفاهیم مدیریت مصرف به دانش آموزان است.

وی اقتصاد کشور ، آینده فرزندان و سلامتی جامعه را تاثیر پذیر از مدیریت مصرف انرژی در بخش آب ، برق و سوخت دانست و اذعان کرد :  شاخص انرژی در کشور ما بسیار بالاست و مدارس به عنوان یکی از بخش های اثر گذار در فرهنگ سازی می توانند در کاهش آن موثر باشند.

میرشمس در آماری تامل برانگیز متوسط مصرف انرژیِ را نسبت به جهان چهار برابر بیان کرد و متذکر شد : برگزاری مسابقات مختلف در بین دانش آموزان، انتخاب مدیر انرژی برای هرکلاس درس و آموزش به آنان ، آموزش معلمان مقاطع مختلف ، اختصاص ساعاتی از درس انشاء به موضوع مدیریت مصرف ، برپایی نمایشگاه از آثار دانش آموزی و آموزش مستقیم مفاهیم در مدارس ، جزء برنامه هایی بود که در سال های گذشته انجام شد.

وی اضافه کرد : در بخش مسابقات دانش آموزی ، مسابقه نقاشی ، طراحی روزنامه دیواری ، مقاله نویسی ، کتابخوانی ، شعر ، داستان نویسی ، عکاسی  با موبایل، فیلم کوتاه ، تئاتر ، سرود با مضامین مدیریت مصرف می تواند در مدارس مد نظر قرار گیرد .

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد بخش دوم سخنان خود مفاهیم مدیریت مصرف در بخش خانگی و اداری را تشریح کرد و به سئوالات معلمین با ارائه  روشهای متداول مدیریت انرژی در دنیا پاسخ داد.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1347   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/10/11 - 53 : 03 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 6517

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد