شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
کاهش متوسط خاموشی یزد با توسعه خط گرم و حذف خاموشی با برنامه فشار ضعیف

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت : با توسعه خط گرم و حذف خاموشی های با برنامه در حوزه فشار ضعیف ، میزان متوسط خاموشی به هرمشترک استان یزد در سال  ، 88 دقیقه است.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محمدرضا صحتی در جمع ارزیابان و ناظرین عالی شرکت توانیر در حوزه بهره برداری ، افزود: با توسعه خط گرم و حذف خاموشی های با برنامه در حوزه فشار ضعیف ، میزان متوسط خاموشی به هرمشترک استان یزد در سال  ، 88 دقیقه است.

وی اضافه کرد : این میزان خاموشی که یک دهم متوسط کشوری است با وجود طوفان های فصلی با سرعت زیاد ، رقم بسیار مطلوب و نشانگر فعالیت ارزشمند در بخش بهره برداری است.

این مسئول در صنعت برق با اشاره به افزون بر 635 هزار مشترک برق در استان ، راندازی سیستم  اتوماتیک اطلاع رسانی حوادث شبکه از طریق پیامک را گامی در جهت خدمت به مردمان دارالعباده خواندو گفت : راه اندازی سامانه جامع اسکادا با تکیه بر دانش متخصصین بومی استان، کنترل و پایش تجهیزات از راه دور و در مرکر دیسپاچینگ و نظارت و کنترل و مانیتورینگ بیش از 550 المان شبکه فشار متوسط در مرکز کنترل از فعالیت های شاخص در حوزه بهره برداری است.

وی طول شبکه فشار متوسط را  10362 کیلومتر ، شبکه فشار ضعيف  را  8031 كيلومتر  و تعداد ترانسفور ماتور موجود را 14989 دستگاه با  ظرفيت منصوبه 1929 مگاولت آمپر اعلام کرد.

مهندس صحتی نظارت و راهبری بیش از 50 خودروی اتفاقات و عملیات از طریق سیستم AVL در مرکز دیسپاچینگ و استفاده از نسل جدید بی سیم های دیجیتال(DMR) در ارتباطات مخابراتی ، طراحی وپیاده سازی نرم افزار ارائه سناریو آنلاین مانور شبکه فشار متوسط با استفاده از سیستم GIS و استقرار سامانه صدای مردم را به عنوان اقدامات مهم حوزه بهره برداری بیان کرد.

وی یادآور شد : استان یزد با انجام افکارسنجی سالیانه و رضایت سنجی مشترکین، مراجعین، تامین کنندگان و نمایندگان جامعه ، عدد رضایت مندی خدمات برق را  از 4 /56 درسال 88 به  3/85 در سال 95 رسانده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مقدار تلفات استان را 7.2 و پیک بار توزیع در تابستان سال جاری را 817 مگاوات اعلام کرد.

مهندس صحتی گسترش منابع تولید پراکنده و  بهره برداري  از نيروگاه های صاتنا، صنير، صيناکو ، الماس سیستم و توان نیروی الماس با ظرفیت 32 مگاوات  و نصب سامانه های فتوولتائیک متصل به شبکه به  ظرفیت منصوبه 681 کیلووات را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: نصب 4800 کنتورهای هوشمند شامل : 720 دستگاه ویژه مشترکین کشاورزی ، 3970 دستگاه مختص مشترکین صنعتی و 110 دستگاه مربوط به مشترکین اداری و تجاری از اقدامات حوزه اقتصاد مقاومتی بوده است.

 کد خبر : 1383   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/10/11 - 53 : 03 قبل از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 6982

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد