شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

پویش الف،ب،ایران
+ 12px -

 
 تاریخ بروزرسانی:  مرجع:
پويش الف، ب، ايران
 

#هرهفته:الف_ب_ايران
پويش افتتاح هفتگي طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق  تا پايان سال 1398
 
آبادانی ایران در هیچ شرایطی متوقف نمی‌شود. دفاع و مقابله با تحریم مانعی پیش روی ساختن ایران نیست، اگرچه مشکلات و نیاز به اراده‌های استوار را بیشتر می‌کند. وزارت نیرو در همه ايّام تحریم و تنگناهای مالی در دولت «تدبیر و امید»، مجموعه‌ای از طرح‌های مهم زیرساختی را اجرا کرده که هر کدام بر سرمایه‌های اندوخته مردمان این سرزمین می‌افزاید.
اين وزارت در ساليان گذشته با عزمي راسخ و بکارگيري همه توان مهندسي و مديريتي بخش‌هاي مختلف دولتي، عمومي و خصوصي در سراسر کشور سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را در زمینه تأمین آب و برق مطمئن و پايدار به انجام رسانده است بگونه‌اي که امروزه از استانداردهای بالای جهانی در زمینه دسترسی به آب و برق در سراسر کشور برخورداریم و به آن مي‌باليم. ما در وزارت نيرو بر این باوریم که «باید داشته‌های مردم این سرزمین را دید» و به پشتوانه این سرمایه عظیم، اعتماد به نفسی کسب کرد که پیشران حرکت توسعه در کشورمان باشد.
در پويش #هرهفته:الف_ب_ايران، که آن را با مشارکت مردم و رسانه‌ها پیش خواهیم برد، «همه با هم» خواهیم دید که در عرصه خدمات زيربنايي آب و برق، که نقش محوري در تامين رفاه و امنيت هموطنان دارد و همچنين زمينه‌ساز پيشرفت و پيشران تمامي بخش‌هاي اقتصادي کشور است، متخصصان ایران‌زمین چه مي‌کنند و سرمایه‌های این کشور را چگونه برای ارتقای زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های تولید و کیفیت زندگی به‌کار مي‌گيرند.
ما در #هرهفته:الف_ب_ايران، «همه با هم» درباره ابعاد این سرمایه‌گذاری‌ها و اثرات‌شان بر کشور و کیفیت زندگی مردم، و فرصت‌هایی که برای توسعه ایجاد می‌کنند، گفت‌وگو خواهیم کرد. ما قصد داریم طرح‌های زیرساختی صنعت آب و برق را به میان مردم بیاوریم.
      بدون ترديد امر شگفت‌انگيزي است که کشوری که تحت شدیدترین تحریم‌های ظالمانه اقتصادي قرار دارد، موفق شده باشد با اتکاء به توان داخلي خود، دست‌آوردهاي بي‌نظيري را در عرصه آب و برق کسب نمايد.
برخي از مهمترين وجوه اين موفقيت‌ها عبارت است از:

 1. در 6 ماهه دوم سال 98 تعداد 227 پروژه به ارزش سرمایه‌گذاری 33174 ميليارد تومان در 31 استان به افتتاح و بهره‌برداری مي‌رسد. میانگین سرمایه‌گذاری در هر استان 1000 ميليارد تومان است.
 2. افتتاح 10 سد در 6 استان کشور صورت مي‌گيرد و مجموعاً 745 ميليون مترمکعب آب برای شرب، کشاورزی و صنعت به مجموع آب کشور اضافه خواهد شد که از این میزان 8 ميليون مترمکعب برای صنعت، 696 ميليون مترمکعب برای کشاورزی و 41 ميليون مترمکعب برای تامين شرب می‌شود. بهره‌برداری از این طرح‌ها، آب شرب را برای 9 شهر با جمعیت 1.6 ميليون نفر را تأمین می‌کند. یعنی 70 لیتر آب برای هر نفر در هر 24 ساعت تأمین می‌شود.
 3. شبکه آبیاری و زهکشی به مساحت 26 هزار هکتار در 4 استان کشور به بهره‌برداری می‌رسد. جمعیت روستایی این 4 استان 1.5 ميليون نفر است.
 4. در 6 ماه آينده به 1124 روستا با جمعيت 726 هزار نفر آبرساني خواهد شد که 845 میلیارد تومان ارزش سرمایه‌گذاری این طرح‌هاست و به‌طور متوسط روزانه به 6 روستا با هزينه‌اي معادل 4.5 ميليارد تومان آبرسانی می‌شود.
 5. 29 تصفيه‌خانه فاضلاب در 6 ماه آينده و با سرمايه‌گذاري 1366 ميليارد تومان در 16 استان، به ظرفیت 553.441 مترمکعب در شبانه‌روز و با جمعیت 3.450.000 نفر، به مجموع تصفيه‌خانه‌‌هاي فاضلاب کشور اضافه می‌شود.
 6. در 6 ماه آينده 12 تصفيه‌خانه آب شرب ديگر به ظرفیت 1.3 ميليون مترمکعب در روز و با جمعيت تحت پوشش 6.2 ميليون نفر در 9 استان کشور با سرمايه‌گذاري 1432 ميليارد تومان افتتاح می‌شود، به عبارت ديگر هر ماه، 2 تصفيه‌خانه آب در کشور افتتاح خواهد شد.
 7. ظرفیت 3000 مگاوات نیروگاه حرارتی برای 26 ميليون خانوار ايراني به بهره‌برداری می‌رسد. هزینه سرمایه‌گذاری برای هر 1000 مگاوات ساخت نیروگاه معادل 600 میلیون یورو است و نیروگاه‌های ساخته‌شده معادل 1.8 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری جذب کرده‌اند. این میزان سرمایه‌گذاری معادل 70 یورو (بین 800 هزار تا یک میلیون تومان) به ازای هر خانوار است. این ظرفیت به معنای 115 وات ظرفیت تولید برق برای هر خانوار ايراني است.
 8. ظرفیت 278 مگاوات نيروگاه انرژي تجدیدپذیر پاک در شش ماه آينده افتتاح می‌شود که باعث صرفه‌جویی در مصرف 350 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در کشور می‌گردد.

در ادامه اقدامات انجام شده تاکنون و با تحقق اهداف فوق، علاوه بر:

 • تامين آب شرب بهداشتي سالم و پايدار براي مصارف مختلف شرب، صنعتي و کشاورزي
 • تامين برق مطمئن بخش‌هاي مختلف خانگي و اقتصادي
 • جمع‌آوري و دفع بهداشتي فاضلاب

دست‌آوردهاي بسيار مهم ديگري در عرصه‌هاي مختلف، از جمله:

 • افزايش توليد محصولات کشاورزي از طريق ارتقاء راندمان آبياري
 • جلوگيري از آلودگي آبهاي سطحي
 • کنترل سيلاب
 • ايجاد زمينه استفاده مجدد از پساب
 • تشويق و فراهم نمودن زمينه سرمايه‌گذاري بخش خصوصي
 • کمک به حفظ محيط زيست
 • کاهش مهاجرت به ويژه در مناطق محروم و مرزي
 • اشتغالزايي و رونق اقتصادي

حاصل خواهد شد و در نهايت زمينه توسعه و پيشرفت و بالندگي بيش از پيش در اقصي نقاط کشور فراهم خواهد گرديد.

تعداد بازدید کنندگان : 2,544

0: at 100 in /home/yedccoir/domains/yed.co.ir/public_html/hsrs/addcode.php