شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
برق رسانی به روستا‌های توابع بخش زارچ

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از افتتاح سه طرح برق رسانی به روستا‌های خورشید آباد ، دشت ده و حجت آباد از توابع بخش زارچ در هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس آرش نواب در حاشیه بهره برداری از سه طرح برق رسانی روستا‌های خورشید آباد ، دشت ده و حجت آباد از توابع بخش زارچ که به مناسبت هفته دفاع مقدس اانجام شد ، افزود : این سه روستا جزء روستا‌های بالای پنج خانوار به شمار می رود که در مجموع 46 خانوار به صورت دائم و فصلی در آن سکونت می کنند .

وی با بیان اینکه برای بهره برداری از این طرح‌ها در مجموع ۷ میلیارد ریال هزینه شده است ، گفت :
برای طرح برق رسانی به روستای حجت آباد چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ،  روستای دشت ده یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال و روستای حورشید آباد یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه هم اکنون ۹۹ و هفت صدم درصد از روستا‌های استان از نعمت برق برخوردارند ، خاطرنشان کرد : هم اکنون تنها ۳۳ روستا بالای پنج خانوار در استان هستند که از نعمت برق برخوردار نیستند و تلاش می‌کنیم تا نیمه سال ۱۴۰۰ با برق رسانی به این روستا‌ها ، پرونده برق رسانی به روستا‌های استان را ببندیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها ، رونق تولید و اشتغال روستا ها ، ایجاد شرایط برای سرمایه گذاری بخش های مولد تولید و گسترش دامپروری را از اهداف برق رسانی به این سه روستا بیان کرد.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1836   |  تاریخ ارسال خبر :  1399/07/02 - 18 : 09 قبل از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 563

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد