شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
سمینار هزینه ها و شرایط راه اندازی عملیاتی نیروگاههای تولید پراکنده برگزار شد

با حضور شماری از سرمایه گذاران در حوزه تولید پراکنده ، سمینار بررسی هزینه ها و شرایط راه اندازی عملیاتی این قبیل نیروگاهها برگزار شد.

 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس محمدحسین شریعتی نسب ، در جمع سرمایه گذاران مولدهای تولید پراکنده با اشاره به اینکه رسالت ما افزایش آگاهی سرمایه گذاران و آشنایی با مراحل کار ، مشکلات و معرفی شرکت های تامین مولد و مشاور است ، افزود: حذف‌ محدودیت‌ مكانی‌ وجغرافیایی‌ تولیدات‌ كوچك‌ نسبت‌ به ‌نیروگاههای‌ بزرگ‌، زمان‌ نصب‌ كمتر،محیطزیست‌ پاك تر، كیفیت‌ و قابلیت‌ اطمینان‌بیشتر ، اثر آن در کاهش تلفات  و افزایش بهره وری در صنعت برق کشور از مزیت هایی است که با به مدار آمدن مولدهای تولید پراکنده به دست می آید.

وی با بیان اینکه تا به حال سه سمینار و نشست با سرمایه گذاران تولید پراکنده در این شرکت برگزار شده است ، خاطرنشان کرد :امكان‌ سرمایه‌گذاری‌ بخش‌ خصوصی‌ با سرمایه‌ كمتر، استفاده از ‌ فن‌آوری‌ های پیشرفته در زمینه‌ساخت‌ ژنراتورهای‌ كوچك‌ با توان‌ تولیدی‌بالا  از ضرورت هایی است که در این سمینارها تشریح شده است.

شریعتی نسب تغییر نگرش و دیدگاه بهره برداران به شبکه با گسترش مولدهای تولید پراکنده در کشور را ارزشمند توصیف کرد و خاطر نشان کرد :  ارتباط اپراتور مولد با بهره بردار شبكه در موقعيت هاي مختلف، درنظر گرفتن محدودیت های فیزیکی بهره برداری از نیروگاه ، تعيين استراتژي هاي و سلسله مراتب مختلف لازمه  بهره برداري از این قبیل نیروگاهها به شمار می رود.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان یزد کاهش تلفات، افزایش پایداری شبکه، تامین توان الکتریکی در زمان بحران های طبیعی و جنگ ، افزایش بهره وری و ایجاد کسب و کار و رونق اقتصادی را بعنوان شاخصهای بارز مولدهای تولید پراکنده برشمرد.

مهندس محسن نگارش درخصوص وضعیت توسعه منابع تولید پراکنده و استقبال سرمایه گذاران یزدی  گفت:تاکنون 55 مجوز با ظرفیت 232 مگاوات در یزد صادر شده که 43 مگاوات آن به صورت قرارداد تضمینی است.

وی یادآور شد :  تا کنون پنج  نیروگاه تولید پراکنده در سطح توزیع به شبکه متصل و به بهره برداری رسیده است.

نگارش با اشاره به اینکه برای تسهیل در نحوه سرمایه گذاری ، جذب افراد و تامین راحت تر تجهیزات مورد نیاز برای احداث نیروگاههای تولید پراکنده سمینارهای متعددی برگزار شده است ، اضافه کرد : بهره وری اقتصادی برای سرمایه گذار از یک سو و تعیین مکان مناسب از سوی دیگر به همراه انتخاب مناسب نوع مولد و برند آن  به عنوان ملاک هایی است که توسط فعالان این بخش در سمینار تولید پراکنده مطرح شده است.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد خاطرنشان کرد : سرمایه گذاران یزدی برای احداث و توسعه مولدهای تولید پراکنده تاکنون استقبال خوبی را داشته اند.

 

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1244   |  تاریخ ارسال خبر :  1396/01/28 - 47 : 13 بعد از ظهر
گروه خبری: فروردین 96   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 1658

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد