شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
آموزش های مدیریت مصرف برق در مدارس یزد گسترش می یابد

 

با انعقاد تفاهم نامه میان شرکت توزیع نیروی برق و آموزش و پرورش استان یزد ، آموزش های مدیریت مصرف برق در مدارس یزد گسترش می یابد.

 به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محمدرضا صحتی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری ، ترويج فرهنگ و ايجاد نگرش ، الگو و ساختار صحيح مصرف انرژي برق در دانش آموزان و خانواده هاي آنان و ساير اقشار جامعه را مهم خواند و گفت : آشنایی مراکز آموزشی و مدارس ابتدایی شهرستان یزد با مفهوم ساعات اوج بار ، لوازم پر مصرف برقی ، برچسب انرژی ، ایمنی در برق ،فرآیند تولید تا توزیع برق و سامانه فوریت های برق در طرح " مدیر انرژی در خانه " پیش بینی شده است.

وی ايجاد زمينه مشاركت اجتماعي و مسئوليت پذيري در دانش آموزان و تقويت فرهنگ صرفه جويي را یک ضرورت غیر قابل انکار و حائز اهمیت دانست و گفت : اولیا و معلمین مدارس می توانند نقش تاثیر گذاری را در توسعه آگاهي هاي عمومي حوزه مدیریت انرژی به دانش آموزان و خانواده ها ارائه کنند.

این مسئول ، مديريت مصرف انرژي برق در منازل و مدارس به كمك  دانش آموزان را اقدامی ارزشمند توصیف کرد و افزود: شرکت توزیع نیروی برق با فعاليتهاي پژوهشي و تحقيقي برای معطوف کردن اذهان جامعه به موضوع مدیریت انرژی در یک دهه گذشته ، فعالیت های شایان توجهی را نظیر برگزاری همایش های علمی - تخصصی ، دوره های آموزشی و برگزاری مسابقات مختلف انگیزشی در دستورکار خود قرار داده است.

وی محدودیت منابع انرژی و هزینه بر بودن تولید انرژی برق را یادآور شد و خاطرنشان کرد: تولید برق به روش مجازی که همان مدیریت مصرف برق است ، کم هزینه ترین و در عین حال مطلوب ترین روش برای جلوگیری از رشد بی رویه مصرف در کشورهای مختلف است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، هزينه سنگين و زمان بر بودن ظرفيت سازي هاي جديد براي افزايش توليد انرژي برق در یک سو و از سوی دیگر نگاه ویژه به اثرات زیست محیطی در سال های اخیر ، رویکرد وزارت نیرو را به سمت این رکن مهم اقتصادمقاومتی سوق داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد پس از امضاء تفاهم نامه همکاری ، از مرکز دیسپاچینگ و فوریت های برق بازدید کرد.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1395   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/10/11 - 53 : 03 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 4731

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد