شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
سومین کنفرانس آلودگی نوری در یزد برگزار شد

باحضور مدیران و کارشناسانی از سراسر کشور ، سومین کنفرانس آلودگی نوری در یزد برگزار و از مقالات برتر تجلیل شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس علیرضا احمدیزدی ، معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر در یزد با اشاره به تاثیر مستقیم مدیریت مصرف با موضوع آلودگی نوری ، در سخنانی کاهش مصرف آب و نزولات آسمانی ، آلودگی های زیست محیطی وگرمای زمین را از اثرات مصرف نامتعارف بیان کرد و گفت: اگر پیک بار تابستان سال آینده را  60 هزار مگاوات در نظر بگیریم ، 11 هزار مگاوات آن از طریق نیروگاههای آبی تامین می شود که با کاهش بارندگی ها ، صنعت برق را دچار سختی خواهد کرد.

وی بیان کرد : سالانه حدود 3 برابر ظرفیت حجم آب ذخیره در رود کارون برای تولید انرژی برق از طریق حرارت صرف می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه دو سال اخیر میلادی در یکصد و سی سال گذشته گرم ترین سال کره زمین بوده است ، مدیریت مصرف را مهم خواند و گفت : یکی از مباحث مهم که در سال های اخیر هب آن پرداخته شده ، آلودگی نوری است که نتیجه استفاده از شیوه های غیر استاندارد در نور پردازی ها است.

وی افزود: وزارت نیرو برای کاهش آلودگی نوری حجم بسیار زیادی از لامپ های پر مصرف واحدهای تجاری را جمع آوری و استفاده از لامپ های ال ای دی را توصیه کرده است.

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، اظهار کرد: با اقدامات انجام شده در سطح کشور ، مصرف پنج درصدی روشنایی در سال را به 2 درصد رسانده ایم .

مهندس محمدرضا صحتی ، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد هم در سخنانی ، جلب مشارکت عموم مردم برای برطرف کردن آلودگی نوری ، بیان ارتباط مستقیم این موضوع با اسراف انرژی و تشریح واژه الودگی نوری در اذهان عمومی را از اهداف برگزاری سومین کنفرانس آلودگی نوری بیان کرد و افزود: منابع نوری غیرضروری ، نورپردازی های نامناسب ، منابع نور با درخشندگی بیش از حد و طراحی غیر اصولی روشنایی شهری از عوامل بوجود آمدن آلودگی نوری است.

وی فراتازی ، خیرگی و روشنایی بیش از حد اندازه شهرها را از عوامل آلودگی نوری نام برد و اضافه کرد : حذف زیبایی های آسمان شب ، هدر رفتن انرژی ، تهدید سلامت انسان ، افزایش تصادفات ، کاهش امنیت افراد ، رواج فرهنگ اسراف و اثرات زیست محیطی فراوان ، جزء آثار مخرب آلودگی نوری است.

این مسئول اذعان کرد : تضعیف دستگاه ایمنی بدن ، افسردگی و بروز بیماری هایی نظیر سرطان و بیماری های چشمی و برهم خوردن ساعت بیولوژیکی بدن انسان از مهم ترین اثرات مخرب آلودگی نوری بر انسان به شمار می رود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، جمع آوری بیش از 40 هزار لامپ پرمصرف تجاری ، توزیع افزون بر 55 هزار لامپ ال ای دی تزیینی و اجرای طرح های نوین روشنایی با بهره گیری از لامپ های ال ای دی را از اقدامات مهم سال های اخیر برای کاهش آلودگی نوری استان یزد بیان کرد.

در این کنفرانس ، دکتر هاشم علی پور ، مدیرکل دفتر نظارت و انتقال شرکت توانیر ، مهندس احمد سر استاد ، رییس انجمن نجوم استان یزد و ارائه دهندگان چهار مقاله برتر در بخش آلودگی نوری سخنرانی کردند.

 کد خبر : 1396   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/10/11 - 53 : 03 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 7267

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد