شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
اجرای موفقیت آمیز مانور ضربتی بحران در اردکان

با حضور 17 اکیپ عملیاتی در شهرستان اردکان ، مانور ضربتی تعویض تیرهای فرسوده خروجی پست فوق توزیع ترک آباد با موفقیت اجرا شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ,مهندس کاظم کرمی, مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری و مسئول برگزاری مانور گفت: مانور ضربتی بحران برق با حضور 17 اکیپ عملیاتی در شهرستان اردکان برگزار شد که  محک مناسبی به لحاظ امادگی نیروها ,سنجش عملکرد و توانمندی برقکاران شرکت در مواقع بحران است.

وی هزینه اجرای مانور بحران در شهرستان اردکان را ۶۵۰ میلیون ریال اعلام و بیان کرد: افزایش ضریب اطمینان شبکه ,مقاوم سازی پایه‌ها، کاهش خاموشی مشترکین و پایداری خط در برابر طوفان‌های فصلی از اهداف برگزاری این مانور است.

مهندس سید ناصر میرفخرالدینی , مدیر توزیع برق اردکان نیز در سخنانی گفت: صنعت برق به عنوان انرژی پاک و قابل  جایگزین به سایر انرژی ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه صنعت برق به عنوان  یک صنعت استراتژیک می تواند محور برنامه های توسعه ملی به شمار رفته و در جهت بهبود کیفیت زندگی بشر موثر واقع شود تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت ها هزینه سنگینی در زمینه رشد و توسعه و ارتقا این صنعت متحمل شده اند لازم است در پایداری شبکه های برق نیز تلاش کرد .

میرفخرالدینی خاطرنشان کرد: شبکه های برق با  وجود حوادث طبیعی و فنی گاهی دچار اشکال می شوند که باید موارد و مسایل را پیش بینی  و شرایط را سنجید تا کمترین خاموشی بر مردم اعمال شود .

این مسئول در ادامه با بیان اینکه در اجرای مانور بازسازی شبکه برق شهرستان اردکان 53 عدد پایه بتنی در 20 کیلومتر از شبکه برق در بخش عقدا  تعویض و در مقابل حوادث بعدی مقاوم خواهد شد افزود: در این شهرستان هزار و 470 کیلومترکنتور فشار متوسط ، متصل و طول شبکه فشار ضعیف 760 کیلومتر است و هزار و 400 دستگاه ترانسفورماتور در شهرستان اردکان وجود دارد .

وی اظهار کرد: در اردکان 47 هزار مشترک وجود دارد که کلیه مشترکین از دو پست فوق توزیع اردکان و ترک آباد و یک خط از چادرملو تغذیه شده که در آینده نیز  پست توزیع امامزاده سیدالنورالدین به آن افزوده می شود.

شایان ذکر است در این مانور 17 گروه عملیاتی وجود دارد که 13 گروه از کلیه شهرسان های استان یزد و 4 گروه عملیاتی از شهرستان اردکان شرکت کرده اند .مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1427   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/01/21 - 20 : 09 قبل از ظهر
گروه خبری: فروردین 97   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 3023

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد