شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
خاموشی یک لامپ 100 ، برق یک میلیون نفر را تامین می کند

مدیرعامل شرکت توزیع برق یزد گفت: اگر سالانه تنها در استفاده از یک لامپ 100 وات صرفه جویی کنیم معادل سه هزار کیلووات صرفه جویی و یا امکان برق رسانی به یک میلیون نفر در کشور فراهم می شود.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس محمدرضا صحتی’ روز دوشنبه در نشست هم اندیشی ائمه جماعات با متولیان صنعت آب و برق استان که با حضور مشاور فرهنگی وزیر نیرو برگزار شد افزود: با توجه به رشد تعداد مشترکان و افزایش مصرف برق، هر سال شاهد رشد پنج تا هفت درصدی مصرف این انرژی در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه مدیریت مصرف، یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی است که در تولید رشد مستقیم دارد هدف از مدیریت مصرف را درست و مناسب مصرف کردن دانست.

 این مسئول بر لزوم سازگاری مردم استان با طبیعت در مباحث برق و آب تأکید کرد و گفت: سهم تعرفه بخش های مختلف این استان در حوزه برق متفاوت است به گونه ای که 34 درصد تعرفه صنعتی ،31 درصد تعرفه خانگی ، 17 درصد تعرفه کشاورزی ، 2 درصد عمومی و بقیه در سایر بخش هاست.

مهندس صحتی از افزایش سالانه پنج تا هفت درصد مصرف برق در کشور خبر داد و گفت: باید توجه داشته باشیم 85 درصد تولید برق کشور در نیروگاههای فسیلی ، کمتر از 15 درصد از طریق نیروگاههای آبی و کمتر از یک درصد از طریق نیروگاه انرژی های نو تأمین می شود.

این مسئول با بیان اینکه نیروگاه جدید که به نیروگاه ’ مجازی ’ تعبیر می شود مدیریت مصرف است ، ادامه داد: در این نیروگاه در سال گذشته چهار هزار مگاوات تولید یا صرفه جویی برق داشتیم و امیدواریم امسال این میزان افزایش یابد.
مدیرعامل توزیع برق یزد یادآور شد: هر سال در تابستان 90 درصد بار پیک مصرف برق برای 23 روز و در بخشی دیگر از این فصل ، 95 درصد بار پیک شبکه تنها در 9 روز اتفاق می افتد بنابر این باید در مدیریت مصرف برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد خطاب به ائمه جماعات گفت: تریبون نماز جمعه و جماعت استان بهترین مکان برای نشر و نهادینه کردن مدیریت مصرف است تا این کار به عادت مردم تبدیل شود بویژه با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تجمع مردم در مساجد ، این موضوع مورد توجه جدی باشد.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1442   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/02/25 - 18 : 06 قبل از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 5858

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد