شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
حضور 2000 بانوی یزدی در دهمین همایش تجلیل بانوان برگزیده مدیریت مصرف برق

باحضور افزون بر  2000  بانوی یزدی ، دهمین همایش تجلیل از بانوان برگزیده مدیریت مصرف در سال تربیت معلم یزد برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس علیرضا احمد یزدی ، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر با اشاره به اینکه در شرایط فعلی وظیفه ما دفاع اقتصادی است و مدیریت مصرف ، نمونه عملی از آن به شمار می رود ، افزود: صرفه جویی و بهینه سازی مصرف برق تا جایی که به آسایش ، رفاه و تولید خدمات خدشه ای وارد نکرده ، وظیفه همگانی است.

وی انتقال مفاهیم مدیریت مصرف به سایر افراد جامعه ، به خصوص همسر و فرزندان را وظیفه ای دیگر بیان کرد و گفت : مدیریت مصرف برق ، راهکار حفظ سلامت انسان و جوامع بشری محسوب شده زیرا با وجود مصرف  85 درصد از نیروگاه های  سوخت فسیلی ، کاهش مصرف در کاهش آلاینده ها و افزایش سلامتی مردم کمک شایانی را خواهد کرد.

این مسئول ، ارتباط مصرف برق و افزایش دما را یادآور شد و اظهار داشت: بر اساس پیش بینی ها  و به طور نسبی، مرداد ماه امسال نسبت به مرداد ماه سال قبل ، یک درجه گرم تر خواهد بود.

احمدیزدی با اذعان به اینکه مدیریت مصرف برق ، مدیریت مصرف آب هم محسوب می شود ، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 50 درصد ظرفیت سد های کشور برای تولید برق متوقف شده و کشور با مشکل جدی مواجه است.

       مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر متذکر شد : تا به امروز افزون بر پنجاه و شش هزار مگاوات ، نیاز      مصرف به ثبت رسید  و پیش بینی می شود ،  نیاز مصرف  در روزهای آتی تا رقم پنجاه و هشت هزار مگاوات برسد.

مهندس محمدرضا صحتی نیز در سخنانی با اشاره به اینکه هریک درجه افزایش متوسط دمای هوا در کشور در حدود 500 تا 800 مگاوات به بار سراسری می افزاید، بیان کرد : در حال حاضر با توجه به کاهش نزولات جوی و کاهش حجم آب  پشت سد های کشور به میزان 61 درصد، تولید برق  نیروگاه های برقابی به میزان  پنج هزار مگاوات کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه برای عبور از پیک بار  ، نیاز به همکاری کلیه مشترکین  و شما بانوان قناعت پیشه استان داریم ، اذعان کرد : بسياری از عادات و رفتارها در سنين كودكي به صورت پايدار و دائمی هستند و برای همین مادران می توانند با آموزش مفاهیم مدیریت مصرف انرژی به کودکان نقش اثربخشی در این خصوص ایفا نمایند.

این مسئول با اشاره به افزایش مصرف به دلیل ورود سیستم های سرمایشی غیر متعارف ، یادآور شد : دمای مطلوب برای استفاده از تجهیزات خنک کننده در تابستان 23 تا 26 درجه سانتی گراد است.

وی اذعان کرد : در صورت درست مصرف کردن برق توسط احاد مردم ، نیاز کشور با فعالیت دو سوم از ظرفیت نیروگاهی کشور ممکن و شرایط بحرانی در تامین برق وجود نخواهد آمد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ارزان بودن قیمت انرژی در کشور ما را  یکی از دلایل مصرف بالا  دانست و  ارزش برق در سبد خانوار ایرانی را  ناچیز بیان کرد.

شایان ذکر است در دهمین همایش تجلیل از بانوان منتخب در مدیریت مصرف برق ،از تمبر یادبود این همایش با حضور معاون سیاسی ، امنیتی استاندار و دیگر مسئولین رونمایی شد.

 کد خبر : 1470   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/04/13 - 37 : 01 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 4018

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد