شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
نشست هم اندیشی مدیریت انرژی ویژه معلمین یزدی برگزار شد

باحضور رابطین مدیریت مصرف برق در مدارس ، نشست هم اندیشی مدیریت انرژی  با رویکرد افزایش سطح آگاهی خانواده ها در حوزه  بهینه سازی مصرف برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد مهندس محمد ميرشمس، مدیر دفتر مديريت مصرف اين شركت هدف از نشست هم اندیشی رابطین مدیریت مصرف برق در مدارس که به مناسبت ششمین روز هفته مدیریت مصرف برق در یزد برگزار شده بود ، آشنايي معلمين و اولياء مدرسه با روشهاي صرفه جويي در مديريت مصرف برق برشمرد و گفت : مدرسه به عنوان تاثيرگذارترين نهاد بعد از خانواده ، در يادگيري و ايجاد فرهنگ صحيح مصرف  در ذهن كودكان ونوجوانان مي تواند موثر باشد.

 وي حفظ منابع انرژی براي نسل‌های آینده و آشنايي با ساعت اوج مصرف برق را مهم  بيان كرد و افزود:  معلمين به عنوان سفيران مدیریت مصرف در مدارس با ترويج فرهنگ صحيح مصرف انرژي ، در افزایش ثروت ملی وسرعت بخشيدن  در امر توسعه كشور سهيم هستند.

میرشمس ، انتقال مفاهیم مدیریت انرژی در مدارس و ایجاد دغدغه فکری برای کاهش مصرف توسط دانش آموزان را به یک نیروگاه مجازی تعبیر کرد و گفت : کاهش 10 درصدی مصرف علاوه بر اینکه بیش از 20 درصد در کاهش صورتحساب اثر دارد ، یاری بخش صنعت برق برای گذر از پیک بار تابستان خواهد بود.

وی اولویت بندی در مدیریت مصرف را امری مهم دانست و خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در منزل بیشترین مصارف به روشنایی ، تامین برق یخچال و فریزر و لوازم سرمایشی اختصاص دارد که بهتر است برای جایگزین کردن لوازم با بازدهی بیشتر ، برنامه ریزی در این سه بخش معطوف شود.

مدیر دفتر مديريت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از معلمین مدارس خواست تا با شروع سال تحصیلی ، اهداف و برنامه های آموزشی را در راستای الگوسازی مصرف و فرهنگ سازی در این حوزه طبقه بندی نمایند.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1471   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/04/14 - 04 : 01 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 4923

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد