شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
صنایع آجر یزد در کاهش پیک بار تابستان مشارکت می کنند

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: نقش صنایع آجر در کاهش پیک بار تابستان را نمی توان نادیده گرفت .

 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس میرشمس ، مدیر دفتر مدیریت مصرف این شرکت در جمع مدیران عامل صنایع آجر استان با اشاره به اینکه در استان یزد ؛ حدود 10 درصد پیک بار شرکت مربوط به صنایع آجر  است ، اهمیت مدیریت پیک در این صنعت را یاد آور شد.

 وی با اشاره به اینکه تغییر ساعت کار صنایع آجر در ماه رمضان ،  خللی در فعالیت این صنف ایجاد نکرد ، گفت : صنعت گران این صنف می تواند تا نیمه شهریورماه در ساعات پیک بار روز و شب  ، فعالیت اصلی خود را متوقف و  به ساعات کم بار  موکول کنند.

میرشمس تاکید کرد :اولویت نیاز شبکه برای مدیریت پیک تابستان در استان یزد  ، ماه های تیر و مرداد است و همکاری صنایع آجر می تواند گره گشا باشد.

وی با تشریح طرح های همکاری پیک بار سال جاری ، اختلاف دو برابری مصرف برق در تابستان نسبت به زمستان را یادآور شد و گفت : اقدامات بهینه سازی انرژی به منزله یک نیروگاه مجازی تلقی شده و شناخت زمان ، میزان و چگونگی مصرف در مبحث بهینه سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد به شرایط تعرفه های برق ویژه صنایع در ماه های گرم سال و افزایش 20 درصد هزینه برق مصرفی آن اشاره کرد و گفت : در صورتی که صنایع با طرح های مشارکت مدیریت پیک همکاری داشته باشند علاوه بر پاداش های دریافتی،  هزینه های مرتبط با پیک فصلی (افزایش 20 درصد در تابستان) به نسبت همکاری کاهش می یابد.

وی خاطرنشان کرد : صنایع آجر با  اطمینان از نحوه عملکرد خازن ها ، توجه به جایگزینی الکتروموتورهای با راندمان بالا نسبت به نوع مستهلک می توانند از هزینه برق مصرفی خود بکاهند.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1473   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/04/17 - 31 : 11 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 4469

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد