شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
همکاری 35 مگاواتی کشاورزان یزدی در کاهش پیک

 مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت : با همکاری کشاورزان استان ، 35 مگاوات از بار شبکه در ساعات پیک بار کاسته می شود.

 به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد، مهندس محمدمیرشمس در حاشیه نشست با  اعضای خانه کشاورز استان  ،  از همکاری 35 مگاواتی  کشاورزان یزدی در کاهش پیک بار خبر داد و گفت : 1150 چاه کشاورزی که بیشتر در شهرستان های خاتم و ابرکوه وجود دارد با شرکت توزیع برق همکاری می کنند.

 وی به پایش مصرف انرژی کشاورزان از طریق کنتورهای هوشمند اشاره کرد و گفت : پایش رفتار مصرف مشترکین کشاورزی در ساعات اوج بار روز و شب انجام می شود که در سال گذشته 360 میلیون تومان پاداش به کشاورزان همکار در طرح کاهش پیک بار پاداش تعلق گرفت.

 میرشمس ، مدیریت مصرف آب و برق در حوزه کشاورزی را بسیار با اهمیت خواند و افزود:  هزینه برق مصرفی کشاورزانی که در چهار ساعت اوج بار همکاری می کنند ، رایگان خواهد بود.

وی به عنوان نمونه به  بیشترین سهم مصرف برق شهرستان بهاباد  در  بخش کشاورزی اشاره داشت و گفت: سال گذشته  70 درصد از  مشترکین کشاورزی این شهرستان در طرح کاهش پیک بار تفاهم همکاری امضا کرده بودند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه سهم مصرف مشترکین کشاورزی در کشور  حدود 16 درصد از مصرف کل در صنعت برق است، افزود: مشارکت همه کشاورزان کشور در طرح مدیریت مصرف،  معادل آزادسازی یک نیروگاه 2000مگاواتی منفعت دارد که نیاز به سرمایه گذاری در بخش تولید را کاهش خواهد داد.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1474   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/04/19 - 40 : 09 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 3925

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد