شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
افزایش هشداردهنده مصرف برق در کشور/ مدیریت بار مشترکین برای جبران کاهش تولید برق

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مصرف برق کشور در ماه‌های تیر و مرداد به ویژه از بازه زمانی ۱۵ تیرماه تا ۱۵ مردادماه به حداکثر خود می‌رسد و بررسی افزایش مصرف برق در روز‌های مشابه سال قبل نسبت به امسال، نشان می‌دهد که مصرف برق ایران بیش از ۴ هزار مگاوات افزایش پیدا کرده است.
این در حالی است که برنامه‌های مدیریت مصرف برق هم افزایش داشته و در مجموع بیش از ۵ هزار مگاوات مصرف برق ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد و رشد حدود 8 درصدی تولید و توان فعلی شبکه را با اختلال دچار خواهد کرد.

از این رو می طلبد مشترکین بخش خانگی نسبت به 10 درصد صرفه جویی در مصرف برق اهتمام لازم داشته باشند و با اقدام‌هایی هرچند ساده همچون خاموش کردن لامپ اضافی، تنظیم دمای کولر بین 23 تا 26 درجه و استفاده نکردن از لوازم پر مصرف برقی در ساعت‌های اوج مصرف، به پایداری شبکه برق کمک کنند تا امسال را بدون بحران جدی سپری کنیم.

بیستم تیرماه به دلیل ایجاد شرایط اضطراری و خارج شدن یکی از نیروگاه ها، علیرغم اینکه سهمیه مدیریت بار استان یزد 100 مگاوات تعیین شده بود که اغلب با مدیریت مصرف و اجرای طرح های مشارکتی صنایع جبران می شد.

  200 مگاوات  مدیریت بار دیگر در یک بازه زمانی مشخص از ساعات اوج بار  اعمال و با مدیریت مصرف برق توسط مردم ،  تلاش خادمین مردم در صنعت برق برای پایداری شبکه و  مجموعه امور دیسپاچینگ وضعیت بحرانی مدیریت شد.

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با اعلام اینکه در هفته پایانی تیرماه و پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دما ، مصرف استان نیز افزایش می یابد ،  از همشهریان خواست تا در ساعات اوج مصرف روز و شب ، مصرف خود را مدیریت کنند.

 

 کد خبر : 1476   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/04/20 - 19 : 02 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 3886

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد