شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
22مگاوات برق تولیدی از طریق نیروگاه های تولیدپراکنده استان یزد تا پایان سال به مدار می آید

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت :  22مگاوات برق تولیدی از طریق نیروگاه های تولیدپراکنده  استان یزد تا پایان سال به مدار می آید.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محسن نگارش اعلام کرد : تاپایان سال جاری در صورت برطرف شدن مشکلات ارزی سرمایه گذاران ، 6 نیروگاه دیگر در دست احداث دارای قرارداد خرید تضمینی برق به مدار خواهد آمد .

وی افزود : در مجموع 22 مگاوات به ظرفیت تولید برق نیروگاه های تولید پراکنده شامل :   نیروگاه 8 مگاواتی در شهرستان اشکذر ، دو مگاواتی در شهرستان تفت و در شهرستان های ابرکوه ، میبد و یزد نیروگاه هایی  با ظرفیت هر کدام  4 مگاوات افزوده می شود.

نگارش اظهار کرد : در حال حاضر 7 نیروگاه گاز سوز تولید پراکنده تحت نظارت شرکت توزیع برق با ظرفیت قراردادی 33 مگاوات در سطح استان یزد وجود دارد.

او اضافه کرد : از این تعداد چهار نیروگاه در شهرستان یزد ، دو نیروگاه در شهرستان میبد و یک نیروگاه در شهرستان اردکان قرار دارد.

مدیر دفتر بازار برق توزیع برق یزد اخرین نیروگاه به بهره برداری رسیده در شش ماهه نخست امسال را مربوط  به نیروگاه یک مگاواتی  یخچی شاهدیه یزد با قابلیت تولید همزمان برق و حرارت در قطب پارچه بافی و رنگ ریزی استان برشمرد  که از حرارت آن در صنعت رنگ ریزی پارچه استفاده می شود.

نگارش تولید در محل مصرف ، استفاده همزمان از برق و حرارت ، کاهش تلفات و پایداری شبکه را  از مزیت های این قبیل نیروگاه ها دانست.

وی راندمان بالا و کاهش آلاینده های زیست محیطی را از ویژگی های نیروگاه های تولید پراکنده بیان کرد و گفت : در حال حاضر مجوز جدیدی برای احداث نیروگاه های تولید پراکنده  با توجه به بخش نامه های شرکت توانیر و محدودیت های قراردادی صادر نمی شود .

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه در صورت صدور بخش نامه جدید ، ابلاغ به کار سایر مجوزهای راکد قابل بررسی و اجرا است،یادآور شد: در تابستان امسال چهار مگاوات از نیروگاه تک نیرو یزد با مشارکت بخش تعاونی کارکنان صنعت برق  به نیاز مصرف در  پیک بار تابستان کمک کرد.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1520   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/06/27 - 27 : 08 قبل از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 3425

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد