شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
انعقاد تفاهم نامه همکاری توزیع برق و آموزش پرورش استان یزد برای فرهنگ سازی مصرف بهینه برق

تفاهم نامه همکاری میان شرکت توزیع نیوری برق و آموزش و پرورش برای گسترش فرهنگ مصرف بهینه برق با مشارکت دانش آموزان یزدی منعقد شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محمدرضا صحتی در دیدار با دکترعباسعلی دانافر و در آیین امضا تفاهم نامه همکاری ، افزود: رعایت الگوی مصرف برق ، نیازمند آموزش همگانی است و سنین تحصیل در مقطع ابتدایی ، بهترین زمان برای آموزش غیر مستقیم دانش آموزان است.

وی افزود : تولید ، انتقال و توزیع برق در کشور هزینه بر و شناخت الگوی مصرف برق و رعایت مصرف بهینه از نگاه اقتصادی کمک شایانی را به کشور خواهد داشت.

این مسئول با اشاره به رشد جمعیت ، خاطرنشان کرد : افزایش دمای زمین و رویکرد استفاده از وسایل متنوع برقی در خانواده باعث شده تا توجه  در سال های اخیر توجه ویژه ای به موضوع مدیریت مصرف شود.

وی فرهنگ سازی در مدارس از یک دهه گذشته توسط شرکت توزیع نیروی برق استان یزد را از جمله فعالیت های شاخص برشمرد و گفت : آموزش غیرمستقیم از طریق نمادهای ترویجی در استان یزد در قالب طرح های مدیر انرژی در خانه و برق یاران کوچک ، تاثیر بسزایی در کاهش مصرف برق منازل داشته است.

دکتر عباسعلی دانا فر ، مدیرکل آموزش و پروش استان یزد نیز در سخنانی چالش بزرگ امروز کشور را مصرف نامطلوب و بی رویه انرژی خواند و گفت : روش غیر مستقیم ، غیر آمرانه و بهره گیری از روش های خلاقانه در آموزش و پرورش ، مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته و این موضوع در کاهش مصرف برق دارای اهمیت ویژه ای است.

وی فراگیری سریع ، اثربخش و اشاعه فرهنگ صحیح مصرف بهینه در خانواده ها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد : ساخت انیمیشن و تیزرهایی با عنوان بابا برقی در دو دهه گذشته ، نقش بسزایی در کاهش مصرف داشت و در ذهن ها ماندگار شد.

دانا فر ضمن اشاره به فعالیت های توزیع نیروی برق و محسوس بودن فعالیت ها در حوزه فرهنگ سازی ، افزود: آموزش و پرورش با بهره گیری از ابزارهای متنوع نظیر رنگ ، ریتم و هنر می تواند در حوزه مدیریت مصرف برق همکاری لازم را داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پروش استان ، اذعان کرد : اگر امروز در حوزه فرهنگ سازی هزینه کنیم ، در آینده برای تولید برق کم تر هزینه خواهیم کرد و این خود توجیه اقتصادی مناسبی است.

مهندس محمد میرشمس ، مدیر دفتر مدیریت مصرف برق این شرکت نیز در سخنانی ، به رنگ آمیزی دیوارمدارس و فضاسازی آموزشی در مدارس اشاره کرد و گفت : رابطین مدیریت مصرف و نمایندگان مدارس ، همکاری بسیار خوبی را برای فرهنگ سازی مدیریت مصرف داشته اند.

وی توزیع 5000 جلد دفترچه آموزشی و کتب سبز مدیریت انرژی در مدارس را یادآور شد و گفت : موضوع ممیزی انرژی در ساختمان های مدارس ، از اهمیت زیادی برخوردار است که امسال با کمک آموزش و پرورش آن را دنبال خواهیم کرد.

 کد خبر : 1536   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/07/29 - 50 : 02 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 2445

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد