شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
مانور سراسری کنترل آماده بکاری مولدهای اضطرای مراکز حساس یزد برگزار شد

در دومین روز از هفته پدافند غیر عامل ، مانور سراسری کنترل آماده بکاری مولدهای اضطراری دو مرکز درمانی و خدماتی یزد با موفقیت برگزار شد.

 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس آرش نواب  ، سرپرست این شرکت  در اتاق کنترل  مانور سراسری کنترل آماده بکاری مولدهای اضطراری برخی مراکز حساس یزد ، افزود : برق  دو مرکز درمانی و خدماتی  به مدت یک ساعت قطع و آمادگی این مراکز حیاتی سنجیده شد.

وی هدف از برگزاری این مانور سراسری را سنجش آمادگی در برابر قطع برق ناشی از عوامل نظامی و غیر نظامی خواند و این اقدام را منطبق با اصول پدافند غیرعامل برشمرد.

مهندس نواب خاطرنشان کرد: تامین نیروی برق به عنوان یکی از شریان های حیاتی و اقدامات اولیه پس از حملات نظامی و خرابکارانه محسوب شده تا بتوان خدمت رسانی به مراکز حیاتی را تداوم بخشید.

وی با اشاره به اینکه مانور مولد های اضطراری مراکز حساس با ماهیت ایمن سازی زیر ساخت های حیاتی و مهم کشور طراحی و با موفقیت اجرا شده است ، اظهار کرد: به حداقل رساندن تهدیدات نظامی دشمن در زمان های حساس ، رویکردی است که در حوزه مدیریت بحران به آن توجه ویژه ای شده است.

او تاکید کرد : تامین برق و تجهیز شدن مراکز حساس به مولدهای برق اضطراری به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در حوزه پدافند غیرعامل به خصوص برای مراکز مهم کنترل و فرماندهی؛ دفاعی؛ تولیدی و اقتصادی و درمانی حائز اهمیت ویژه ای است.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان یزد یادآور شد: تست آمادگی مولدهای اضطراری در استان به صورت مستمر و بدون اطلاع قبلی هر هفته در یکی از مراکز مهم نیز برگزار می شود.

شایان ذکر است این مانور در محل دیسپاچینگ و فوریت های برق شرکت توزیع نیروی برق با حضور مسئولینی از  استانداری و برخی از مدیران صنعت برق به صورت سراسری برگزار شده است.

 کد خبر : 1542   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/08/09 - 01 : 08 قبل از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 1664

نظر شما در مورد این مطلب

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد