شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
80 درصد مصرف برق شهرستان خاتم به مصارف کشاورزی اختصاص دارد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت : 80 درصد مصرف برق در شهرستان خاتم مربوط به بخش کشاورزی است.  

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس  آرش نواب  در دیدار فرجام فاضلی ، فرماندار شهرستان خاتم با اشاره به مجموع 16 هزار 993 مشترک برق این شهرستان ، افزود: 80 درصد مصرف برق در شهرستان خاتم مربوط به بخش کشاورزی است که باید به عنوان قطب کشاورزی استان به آن توجه ویژه ای داشت.

وی متوسط میزان خاموشی به هر مشترک در دوازده ماهه سال 97  را 84 دقیقه  اعلام کرد و گفت : امسال در برنامه کاهش پیک بار تابستان ، نقش کشاورزان در مشارکت با صنعت برق  به خصوص در پیک بار روز را نمی توان نادیده گرفت.

این مسئول با اشاره به اینکه از  109 روستاهای شهرستان خاتم 99.5درصد آن از نعمت برق برخوردار هستند ، اظهار کرد : در حال حاضر 572 حلقه چاه کشاورزی برق دار در شهرستان خاتم وجود دارد که بخش عمده ای از مصرف شهرستان به این بخش اختصاص دارد.

مهندس نواب در بخش دوم سخنان خود به اهمیت رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی نیز اشاره ای داشت و خاطرنشان کرد : فرمانداری ، دهیاری ها و روحانیون در حوزه فرهنگ سازی می توانند نقش موثر و اثرگذار داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد درصد تلفات شهرستان را 5.4 اعلام کرد و یادآور شد : یک هزار و 182پست برق با قدرت هزار 100و هفتصد و سی و هشت کیلوولت آمپر در شهرستان خاتم وجود دارد و پیک بار همزمان با شبکه سراسری در این شهرستان 30 مگاوات است.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1644   |  تاریخ ارسال خبر :  1398/02/25 - 05 : 13 بعد از ظهر
گروه خبری: عمومی   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 1268

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد