شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
روحانیون ، شخصیت های تاثیرگذار در رعایت مصرف بهینه برق

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از روحانیون به عنوان شخصیت های تاثیرگذار در انتقال فرهنگ بهینه مصرف به مردم یاد کرد و از آن ها خواست تا شهروندان را با مفاهیم مدیریت مصرف برق آشنا کنند.

به گزارش دفتر روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد مهندس محمدمیرشمس  در جمع طلاب حوزه علمیه یزد؛  رشد جمعیت ، محدود بودن منابع سوختی ، افزایش وسایل انرژی بر در جامعه را به عنوان چالش بزرگ جامعه کنونی توصیف کرد و گفت:روحانیون و طلاب حوزه های علمیه به عنوان شخصیت های تاثیر گذار بر مردم با سخنرانی های خود در مساجد ، هیات ها ، تریبون های مختلف ، مي توانند مفاهيم مديريت مصرف را به مردم انتقال دهند.

وي مديريت مصرف را يكي از اركان اقتصاد مقاومتي برشمرد و گفت : انتقال مفاهيم مديريت مصرف و مصادیق اسراف و صرفه جویی با استفاده از آیات ، روایات و احادیث ، يكي از شيوه هاي كاربردي در آگاه سازي مردم است.

میرشمس در صنعت برق تاکید کرد : برای نهادینه کردن فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی ، نیازمند اطلاع رسانی و آموزش به کمک ائمه جماعات و رهبران فکری جامعه هستیم.

وی افزایش میزان مصرف در فصول گرم و کاهش بازدهی نیروگاههای کشور را متذکر شد و افزود: امروز الگوسازی برای مصرف یک ضرورت و اشاعه مفاهیم آن در بین مردم اهمیت ویژه ای دارد.

او ابراز نگرانی کرد : با ورود کولرهای گازی کم کیفیت به بازار مصرف ، رشد میزان مصرف انرژی در منازل رو به افزایش است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد تغيير نگرش و فرهنگ رایج مصرف گرایی در جامعه و اهميت ترغیب مردم به رعايت اصول صحيح مصرف برق در جامعه را حائز اهميت دانست و افزود: استفاده حداکثری از روشنایی طبیعی به عنوان راهكار بدون هزينه و به كارگيري وسايل با بازده بالا و توجه به ساعت اوج مصرف از نكات مهم به شمار مي رود.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1645   |  تاریخ ارسال خبر :  1398/02/28 - 12 : 08 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 2039

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد