شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
امام جمعه یزد : شیوه معماری جدید باید بازنگری شود

نماینده ولی فقیه در استان یزد تذکر داد : سبک ساختمان سازی امروزی برخلاف شیوه معماری گذشته ،  نیازمند سیستم های جدید انرژی بر و گران قیمت است.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مدیران صنعت برق استان با وی به نقش برق در زندگی مردم اشاره کرد و اظهار داشت: عادت های بد در سبک زندگی روزمره که نتیجه پیروی از فرهنگ بیگانه است در جامعه ما گسترش یافته و نیازمند فرهنگ سازی است.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه مدیریت مصرف برق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت:سبک ساخت بازار قدیمی یزد نشان می دهد گذشتگان ما با طراحی درست ، استفاده از چراغ در طول روز را بی نیاز کرده اند.

وی ارسال پیامک انبوه به مردم برای حساس شدن به موضوع مدیریت مصرف را لازم خواند و افزود : متاسفانه سیستم های نامتعارف سرمایشی و گرایش به سمت آن باعث شده تا  شیوه مصرف شهروندان تغییر کند.

حضرت آیت الله ناصری ، رعایت شیوه صحیح مصرف در ادارات استان و داشتن برنامه ریزی برای مدیریت برق در زمان پیک را مهم خواند و توصیه کرد : مدیران دستگاه های زیربط ، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی را با اهمیت موضوع آشنا کنند.

مهندس آرش نواب ، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد پس از سخنان مدیرعامل برق منطقه ای در سخنانی با اشاره به رشد 8 درصدی مصرف توسط کلیه مشترکان ، افزود : در حال حاضر افزون بر 671 هزار مشترک در استان وجود دارد که 54 درصد مصرف مربوط به بخش صنعتی است.

وی تاکید کرد : اگر هر دو مشترک استان فقط در استفاده از یک لامپ 100 وات صرفه جویی کند ، 30 مگاوات انرژی مورد نیاز زمان پیک بار کنترل می شود.

این مسئول صنعت برق را جزء  صنعت زیربنایی در توسعه و اقتصاد کشور نام برد و گفت : هم اکنون با قرار گرفتن در فصل تابستان و افزایش دما ، نیازمند همراهی و مشارکت کلیه شهروندان به خصوص بخش صنعتی هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از امام جمعه یزد خواست تا از طریق تریبون نماز جمعه در خصوص ضرورت مدیریت مصرف برق با مردم سخن بگویند.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1657   |  تاریخ ارسال خبر :  1398/03/27 - 26 : 13 بعد از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 453

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد