شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
همایش اثربخشی مدیران خانواده در مدیریت انرژی برگزار شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت : نقش کلیدی زنان در اصلاح الگوی مصرف را نمی توان نادیده گرفت.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس آرش نواب در جمع مشاوران امور بانوان سازمان ها ،  برخی مدیران و کارشناسان نهادهای مختلف و  بانوان صنعت آب و برق با اشاره به اینکه میزان شدت مصرف انرژی الکتریکی سه برابر بیشتر از متوسط دنیا است ، افزود : افزایش مقطعی مصرف انرژی در فصل تابستان ، مدیریت بار شبکه و پایدار نگهداشتن آن را بسیار سخت کرده به طوری که اگر مشارکت صنایع ، کشاورزان و دیگر مشترکین نباشد ، اعمال خاموشی دور از انتظار نخواهد بود.

این مسئول با اذعان به اینکه اگر شیوه مصرف انرژی توسط بانوان در خانه تغییر کند به تنهایی قابل نشر به  دیگر اعضای خانواده است ، متذکر شد :  آموزش و انتقال غیرمستقیم مفاهیم  بهینه‌سازی مصرف علاوه بر تاثیر کوتاه مدت ، باعث اصلاح فرهنگ مصرف در بلند مدت خواهد شد.

 وی اصلاح الگوی مصرف را یک رسالت ملی توصیف و  اضافه کرد : به کارگیری روشهای ساده مدیریت مصرف و آموزش آن به مردم ، می‌تواند نقش بسیار مهمی را در پایدار شبکه ایفا کند.

مهندس نواب اختصاص 35 درصد از مصرف کل انرژی در کشور را مربوط به بخش خانگی دانست و گفت : حدود 30 درصد از مصرف ساعات اوج بار با مصرف صحیح قابل مدیریت شدن است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در بخش دوم سخنان خود از  بانوان به عنوان فرهنگ سازان آینده و همیاران صنت برق کشور خواست تا مروج خوبی برای طرح حذف قبوض کاغذی برق باشند.

در این همایش ، دو کارشناس از شرکت برق و آب استان ضمن بیان مفاهیم مدیریت انرژی به سئوالات حاضرین در خصوص راهکارهای عملی مدیریت مصرف آب و برق پاسخ دادند.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1664   |  تاریخ ارسال خبر :  1398/04/12 - 03 : 03 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 662

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد