شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
فاز سوم طرح امکان سنجی استفاده از ریزشبکه در یزد کلید خورد

باحضور رییس دانشگاه صنعتی شریف و برخی مدیران و کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق استان یزد، فاز سوم شناسایی الزامات و امکان سنجی ریز شبکه برای به کارگیری منابع تولید پراکنده کلید خورد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس مهدی جوکار ، سرپرست دفتر تحقیقات این شرکت در حاشیه نشست تبادل نظر و ارائه دیدگاه ها و نظارت علمی و فنی فاز سوم این طرح ، افزود : با اجرایی شدن پایلوت این طرح ، یزد به عنوان نخستین ریز شبکه در ایران مطرح شده و تجربیات حاصل از آن برای توسعه های ریز شبکه در کشور مفید خواهد بود.

وی نیاز به کنترل بیشتر عملکرد شبکه ها با افزایش به کارگیری منابع تولیدپراکنده نظیر توربین های بادی ، صفحات خورشیدی و تجهیزات ذخیره انرژی را متذکر شد و گفت : این قابلیت باعث می شود تا بخشی از شبکه توزیع در شرایط خطا جدا شده تا منابع تولید و مصرف به صورت منفرد یا جزیره ای به کار خود ادامه دهند.

جوکار اظهار کرد : ریز شبکه ها می توانند به  بهبود قابلیت اطمینان شبکه ، کاهش خاموشی و تلفات کمک شایانی را کرده و در کیفیت توان و  بهبود مسائل  زیست محیطی تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی یادآور شد : بررسی ادبیات موضوع و تجربیات سایر کشورها در فاز نخست و شناسایی مناطق با قابلیت پیاده سازی ریزشبکه در فاز دوم به صورت یک پروزه تحقیقاتی توسط دانشگاه صنعتی شریف انجام شده است.

سرپرست دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با مثبت ارزیابی کردن نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان برای اجرایی شدن فاز سوم طرح ، ابراز امیدواری کرد : با بهره گیری از ریزشبکه ها در استفاده از منابع تولیدپراکنده ، امکان بهره برداری مستقل و غیرمستقل از منابع تولیدپراکنده در یزد بوجود آید.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1678   |  تاریخ ارسال خبر :  1398/05/06 - 02 : 11 قبل از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 1023

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد