شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
99.7 درصد روستاهای یزد برقدار شدند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از برقدار شدن 99.73 درصد روستاها و 96 درصد چاه‌‌‌های کشاورزی استان یزد خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس آرش نواب در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار داشت: طول شبکه فشار متوسط استان یزد 10 هزار و 666 کیلومتر و شبکه فشار ضعیف هشت هزار و 443 کیلومتر است.

وی تعداد کل ترانسفورماتورهای نصب شده استان یزد را 15 هزار و 849 مورد با ظرفیت 2025 دانست و افزود: در استان یزد 681 هزار و 586 مشترک برق داریم که 552 هزار و 767 مورد آن معادل 81 و یک دهم درصد مربوط به بخش خانگی، 13 و نیم درصد تجاری، صنعتی یک و 7 دهم درصد، کشاورزی یک و چهار دهم درصد و عمومی دو و سه دهم درصد است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد میزان کل فروش انرژی برق استان یزد بدون روشنایی را پنج میلیون و شش هزار و 439 مگاوات ساعت دانست و عنوان کرد: از این میزان بیشترین حجم با 53 و هشت دهم درصد مربوط به بخش صنعتی و پس از آن با 21 و چهار دهم درصد مربوط به بخش خانگی است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد با اشاره به اینکه یزد پایین‌ترین میزان خاموشی برق در کشور را دارد گفت: الان موضوعی به نام خاموشی برق در استان یزد معنای خاصی ندارد در حالی که در برخی استان‌های کشور همین الان با مشکل خاموشی‌ها روبرو هستند.

وی در ارتباط با روند پیک بار در سال‌های مختلف یزد گفت: در سال 97 پیک بار یزد 885 مگاوات پیش‌بینی داشتیم که 851 مگاوات پیک بار ثبت شد و این میزان در امسال یک هزار و 64 مگاوات پیش‌بینی بود که 929 مگاوات به ثبت رسید.

مهندس نواب با اشاره به اینکه سعی شده به تمام نقاط استان یزد برق‌رسانی انجام شود تصریح کرد: 99 و 73 صدم درصد خانوارهای روستایی استان یزد برقدار هستند و از تعداد 973 روستای استان یزد، 922 روستا از نعمت برق برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه 96 درصد چاه‌های کشاورزی استان یزد برقدار هستند، گفت: در استان یزد دو هزار و 271 چاه کشاورزی داریم که از این تعداد، دو هزار و 185 مورد برق دار شده اند.

وی ادامه داد: سامانه موبایل برق در استان یزد راه اندازی شده که مشترکین می توانند اطلاعات تخصصی کنتور خود را از جمله گزارش مصرف به تفکیک دوره و بدهی و میزان قبض را در این سامانه مشاهده کنند.

مهندس نواب خاطرنشان کرد: تا به امروز بیش از 96 درصد مشترکین برق استان یزد شماره تلفن خود را به پرونده برق خود متصل کرده‌اند و می‌توانیم ارائه خدمات برق را به صورت کامل از طریق همین سامانه انجام دهیم تا قبض کاغذی برای آنها صادر نشود.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1691   |  تاریخ ارسال خبر :  1398/06/05 - 41 : 01 قبل از ظهر
گروه خبری: فرهنگی ، ورزشی   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 412

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد