شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
تبیین وضعیت صنعت برق استان یزد در گردهمایی فرماندهان بسیچ ادارات

باحضور معاون سیاسی هوا و فضای کشور و فرماندهان بسیج ادارات استان ، گردهمایی فرماندهان بسیج با نگاه ویژه به رشد صنعت برق در چهل ساله انقلاب اسلامی  وجایگاه برق یزد در کشور برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ،مهندس آرش نواب در نشست فرماندهان بسیج ادارات استان که به مناسبت هفته دفاع مقدس گردهم آمده بودند ، گفت: پیش از انقلاب  تعداد مشترکان توزیع برق استان 66هزار و 690 مشترک بوده که هم اکنون با بیش از 9 برابر افزایش به بیش از 683 هزار مشترک رسیده است.

وی افزود: در این بخش تعداد مشترکان صنعتی از 126 مشترک با 87 برابر افزایش و مصرف آن نیز از 59 میلیون کیلووات ساعت به 33 برابر رشد داشت.

این مسئول با بیان این که طول خطوط فشار متوسط استان نسبت به چهل سال گذشته و پیش از انقلاب اسلامی از رقم 549 کیلومتر به افزون بر  10 هزار کیلومتر رسیده است، افزود: خطوط فشار ضعیف استان نیز از 670 کیلومتر در سال 57 به افزون بر هشت هزار کیلومتر در حال حاضر افزایش یافته است.

وی یادآور شد : در حال حاضر هیچ روستای بالای 10 خانوار بدون برق در استان وجود ندارد و همه روستاها از این قبیل از نعمت برق برخوردارند.

این مسئول اضافه کرد: هم اکنون 81.1 درصد مشترکان توزیع برق استان در بخش خانگی، 13.5 درصد در بخش تجاری، 2.3 درصد عمومی، 1.7 درصد صنعتی و 1.4 درصد کشاورزی هستند.

نواب ادامه داد: در فروش انرژی ، بخش های صنعتی با 52 درصد ، کشاورزی با 15 درصد ، خانگی 22درصد ، عمومی 6درصد و پنج درصد در بخش تجاری قرار گرفته است و در مجموع 67 درصد فروش انرژی حوزه توزیع استان در تولید استفاده می شود.

وی میزان تلفات برق در استان را 6.12 درصد و متوسط خاموشی به ازای هرمشترک در طول سال را 68 دقیقه عنوان کرد که در سطح کشور این ارقام جایگاه یزد را در صدر قرار داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد  ، کاهش خاموشی های استان را ناشی از برنامه ریزی و تلاش گسترده همکاران دانست و این میزان پایداری را متاثر از استفاده خط گرم در سرویس و نگهداری و اتوماسیون شدن خطوط بیان کرد.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1702   |  تاریخ ارسال خبر :  1398/07/04 - 09 : 08 قبل از ظهر
گروه خبری: فرهنگی ، ورزشی   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 642

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد