شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
آغاز فرهنگ سازی گسترده در مدارس استان یزد برای بهینه سازی مصرف برق

تفاهم نامه همکاری میان شرکت توزیع نیروی برق و آموزش و پرورش برای گسترش فرهنگ مصرف بهینه انرژی با مشارکت دانش آموزان یزدی منعقد شد.  

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس آرش نواب  در دیدار دکترعباسعلی دانافر و در آیین امضا تفاهم نامه همکاری ، ضمن اشاره به فعالیت های سال های اخیر در حوزه فرهنگ سازی ، افزود: شرکت توزیع نیروی برق با بهره گیری از ابزارهای متنوع انگیزشی و در قالب گروه های هنری برنامه هایی ویژه ای را در سطح مدارس استان اجرایی خواهد کرد.

وی اذعان کرد : اگر امروز در حوزه فرهنگ سازی هزینه کنیم ، در آینده برای تولید برق کم تر هزینه خواهیم کرد و این خود توجیه اقتصادی مناسبی است.

مهندس نواب رعایت الگوی مصرف برق را نیازمند آموزش همگانی دانست و متذکر شد: سنین تحصیل در مقطع ابتدایی ، بهترین زمان برای فرهنگ سازی و آموزش غیر مستقیم دانش آموزان است.

این مسئول چالش بزرگ امروز کشور را مصرف نامطلوب و بی رویه انرژی خواند و گفت : روش غیر مستقیم ، غیر آمرانه و بهره گیری از روش های خلاقانه در آموزش و پرورش ، باعث خواهد شد تا  دانش آموزان با علاقه کامل در کاهش مصرف بی رویه تلاش کنند.

وی فراگیری سریع ، اثربخش و اشاعه فرهنگ صحیح مصرف بهینه در خانواده ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد : ساخت انیمیشن و تیزرهایی با عنوان بابا برقی در دو دهه گذشته ، نقش بسزایی در کاهش مصرف داشت و در ذهن ها ماندگار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد فرهنگ سازی در مدارس از یک دهه گذشته توسط شرکت توزیع برق را از جمله فعالیت های شاخص برشمرد و گفت : آموزش غیرمستقیم از طریق نمادهای ترویجی در استان یزد در قالب طرح های مدیر انرژی در خانه و برق یاران کوچک ، تاثیر بسزایی در کاهش مصرف برق منازل داشته است.

وی افزود : تولید ، انتقال و توزیع برق در کشور هزینه بر و شناخت الگوی مصرف برق و رعایت مصرف بهینه از نگاه اقتصادی کمک شایانی را به کشور خواهد داشت.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1718   |  تاریخ ارسال خبر :  1398/08/02 - 52 : 09 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 1321

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد