شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
سمینار نقش سیستم های نوین جبران ساز راکتیو برق برگزار شد

با حضور شماری از مدیران صنایع استان یزد ، سمینار میکرو خازن ها و سیستم های نوین جبران ساز راکتیو برق  در شرکت توزیع نیروی برق استان یزد برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محمدمیرشمس در حاشیه برگزاری سمینار نقش سیستم های نوین جبران ساز راکتیو برق با اشاره به قابلیت های میکرو خازن ها در مدیریت مصرف برق ، افزود : سیستم های نوین جبران ساز راکتیو برق قابلیت کار در محیط آلوده به هارمونیک و در کنار مصرف کننده را داشته و جایگزین مناسبی برای بانک های خازنی است.

وی از کار نیفتادن سیستم کلی با وجود تعدد دستگاه های جبران ساز ، هزینه کمتر از بانک های خازنی قدیمی و هزینه تعمیرات پایین را از مزیت های آن برشمرد.

 مهندس میرشمس ، سرعت بالا در تامین و تزریق جریان راکتیو به صورت آنی ، حذف تلفات ترانس و توان راکتیو ناشی از آن و  نیاز به سرویس تعمیرات و نگهداری کمتر را از دیگر مزیت های آنان بیان کرد.

میرشمس یادآور شد : مدار داخلی سیستم های جبران ساز به صورت ستاره بسته شده  تا تاثیر هارمونیک بر کاهش عمر خازن های آن یک سوم کاهش پیدا کند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با اشاره به راحتی سیستم های نوین در حذف توان غیر مفید و افزایش ضریب توان ، خاطرنشان کرد : با بهره گیری از سیستم های نوین جبران ساز برخی معایب بانک های خازنی به خصوص در شرایط با هارمونیم بالا به شدت کاهش می یابد.

 مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1748   |  تاریخ ارسال خبر :  1398/09/10 - 53 : 13 بعد از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 1168

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد