شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
کلام علمای دینی در موضوع بهینه سازی مصرف اثر گذار است

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد  گفت : بیان مفاهیم مدیریت مصرف برق از کلام علمای دینی برای مردم باعث می شود تا شهروندان با دقت و حساسیت بیشتری  به آن توجه کنند.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس آرش نواب در دیدار حجت السلام و المسلمین سید علی اکبر موسوی ، رییس ستاد اقامه نماز استان و گفتگویی برخط آنلاین با روحانیون مدیریت های برق با اشاره به اهمیت پایداری شبکه و ضرورت نگهداشت آن ، افزود : روحانیون در تریبون های مختلف و محافل دینی به عنوان شخصیت های فکری اثرگذار در جامعه نقش بسیار مهمی را در بیان مفاهیم مدیریت انرژی خواهند داشت.

وی متذکر شد : برای ساخت یک نیروگاه و به ازای هر کیلووات ، 1000 دلار باید هزینه شود و این موضوع برای تامین برق 200 ساعت  از نیاز شدید کشور در تابستان مقرون به صرفه نیست.

این مسئول با اشاره به اینکه پیک بار استان در بخش توزیع به رقم 980 مگاوات رسیده است ، سهم همکاری صنایع در پیک بار ظهر را بیش از 63 مگاوات اعلام کرد و گفت : اگر همکاری صنایع و کشاورزان استان نبود ، حجم وسیعی از توان شبکه باید با مشارکت دیگر مشترکین جبران می شد.

مهندس نواب تولیدبرق در استان را بیش از نیاز استان یزد اعلام کردو افزود : مازاد تولید استان در شبکه سراسری برای تامین انرژی هموطنان عزیزمان در کشور تزریق می شود  

این مسئول اضافه کرد : در حال حاضر افزون بر 60 مگاوات تولید انرژی در استان توسط سامانه های خورشیدی است که این رقم باعث شده تا استان یزد به عنوان برترین استان به لحاظ تولید انرژی خورشیدی شناخته شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد  در بخش دوم سخنان خود خاطرنشان کرد : برق یزد علیرغم فعالیت فنی خود در بخش های فرهنگی فعالیت گسترده ای را دارد که از جمله آن می توان به برگزاری اردوهای فرهنگی ، کرسی های تلاوت ، حضور موثر در فضای مجازی و برگزاری دوره های آموزشی مختلف در حوزه فرهنگ اشاره کرد.

حجت السلام و المسلمین سیدعلی اکبر موسوی نیز با اشاره به موضوع نماز  ، پرداختن آن به صورت ریشه ای در دین اسلام  را یادآور شد و گفت:  یکصد آیه قرآن در خصوص اقامه نماز  بوده  و  اقامه کردن به معنی زمینه سازی برای نماز خواندن دیگران است .

وی افزود : مدیران قرآنی در کشور کسانی هستند که نماز را اقامه می کند که به حمداله مدیران سطح وزارت نیرو  از  این ویژگی به خوبی برخوردار هستند.

رییس ستاد اقامه نماز  استان خاطرنشان کرد : در بین 90 دستگاه اجرایی استان ، شرکت توزیع نیروی برق جزء دستگاه های برتر در حوزه اقامه نماز با رتبه عالی شناخته شده است.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1806   |  تاریخ ارسال خبر :  1399/04/12 - 34 : 10 قبل از ظهر
گروه خبری: مدیریت مصرف   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 1003

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد