شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
وبینار تخصصی کدینگ تجهیزات شبکه های توزیع برق برگزار شد

 

سخنران وبینار تخصصی کدینگ تجهیزات شبکه ها  گفت : با راه اندازی سیستم کدگذاری تجهیزات در شبکه های توزیع برق استان یزد ، امکان رهگیری کالا در چرخه عمر تجهیزات قابل رصد بوده و از ورود تجهیزات بی کیفیت جلوگیری می شود.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محمدشیبانی به عنوان سخنران در وبینار تخصصی کدینگ تجهیزات دفتر نظارت بر توزیع در گفتگوی برخط با مدیران مهندسی ، بهره برداران و کارشناسان برق سراسر کشور ضمن معرفی asset id  برای کلیه تجهیزات شبکه توزیع ، گفت : ارتقا تجهیزات مصرفی درشبکه و رصدعملکرد کیفی تولیدکنندگان تجهیزات  از یک سو و ارتقای سطح کیفی پروژه ها و بهره برداری از آن در شبکه از سوی دیگر ، ضرورت کد گذاری و رهگیری تجهیزات را افزایش می دهد.   

وی به تدوین دستورالعمل کد گذاری تجهیزات شبکه در دفتر مهندسی و نظارت این شرکت اشاره ای هم داشت و خاطرنشان کرد : تسهیل در تبادل اطلاعات در امور حسابداری ، طبقه بندی سریع تر تجهیزات موجود ، رهگیری کالا و فراهم سازی بستر نظام مند و منسجم محصوب برای اطمینان از به کارگیری تجهیزات با کیفیت در سیستم کدگذاری به عنوان یک استراتژی برتر در شرکت های توزیع قلمداد می شود.

این مسئول متذکر شد : کدینگ تجهیزات پس از انجام در سطح مبانی و اصول سازمانی می تواند پیش نیاز رسیدن به رویکردهاي بالاتر در سطح تعالی سازمان شود.

مهندس شیبانی اضافه کرد : با راه اندازی سیستم رهگیری خارجی به وسیله مرکز ملی شماره گذاری کالا می توان تمام تجهیزات شبکه توزیع برق را از زمان تولید کد دار و در چرخه عمر آن رهگیری کرد.

او یادآور شد : با اختصاص کد 21 رقمی که بر اساس فهرست بهای سال 98 تعریف شده هر تجهیز با کد انحصاری خود قابل شناسایی  است.

 مدیر امور مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد  اظهار کرد :پراکندگی تجهیزات در وسعت جغرافیایی زیاد ، تنوع تعداد بالای هرتجهیز و تنوع تولید کنندگان لزوم مدیریت دارایی های فیزیکی در شرکت های توزیع را دوچندان می کند.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1807   |  تاریخ ارسال خبر :  1399/04/15 - 47 : 07 قبل از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 958

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد