شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
تصفيه شيميايي روغن ترانسفورماتور براي نخستین بار در سطح شرکت هاي توزيع نيروي برق کشور

 

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از تصفيه شيميايي روغن ترانسفورماتور براي نخستین بار در سطح شرکت هاي توزيع نيروي برق کشور خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محمدحسین شریعتی نسب ،با اشاره به نقش کیفیت روغن در عملکرد ترانفسورماتورها ، افزود: برای نخستین بار در سطح شرکت های توزیع و همکاری یک شرکت دانش بنیان دستگاه تصفیه شیمیایی روغن در کارگاه تعمیرات ترانسفورماتورهای انبارمرکزی یزد مستقر و حجم زیادی از روغن های مستعمل و کارکرده تصفیه شد.

وی با ذکر این نکته که تصفیه فیزیکی روغن ها قابلیت برگشت خواص روغن را نخواهد داشت ، متذکر شد : با در نظر گرفتن ارزش روغن هاي مستعمل  ، هزينه انجام تصفيه شيميايي 13.5 هزار ليتر روغن نو  با هزینه ای بالغ بر 1275  ميليون ريال ، صرفه جويي اقتصادي در خريد روغن براي شرکت را داشته است.

شریعتی نسب وارد آمدن آسيب جدي به ترانس و تحميل هزينه به شرکت را از مشکلات ایجاد شده به خاطر کیفیت بد روغن دانست و گفت : درحال حاضر  با تصفيه حدود 15 هزار ليتر روغن کارکرده تحويلي، 90 درصد از حجم روغن پس از حذف آلودگي هاي  استخراج  و 13 هزار و 500  ليتر روغن در اختیار قرار گرفت.

این مسئول یادآور شد : با کارکرد روغن در ترانسفورماتور بعضي از خصوصيات شيميايي و الکتريکي روغن تغيير کرده که خود موجب تخريب مواد سلولزي، خوردگي سطوح فلزي و ايجاد وارنيش و  در نهایت ایجاد لجن می شود.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان یزد خاطرنشان کرد : این روغن ها بر طبق استاندارد های IEC60296 , IEC60422 و با کیفیت روغن های نو تصفیه و برای استفاده مجدد به کار گرفته شده اند.

شایان ذکر است دستگاه تصفيه سيار ؛ قابلیت حمل با تريلي و تصفيه در محل کارفرما را داراست و پیش تر فقط عملیات تصفیه در حوزه فوق توزیع  کشور از این طریق انجام شده است.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1810   |  تاریخ ارسال خبر :  1399/04/21 - 58 : 07 قبل از ظهر
گروه خبری: عمومی   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 861

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد