شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
انتخاب قالب گرافیکی

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

+ 12px -
چاپ مقاله پرسنل برق بهاباد در معتبرترین مجله علمی دنیا

جدیدترین مقاله جمال دهقانی اشکذری، کارشناس فنی مدیریت برق بهاباد و دانشجوی دکتری دانشگاه صنعتی اصفهان در مجله IEEE Transaction on Power Delivery  مورد پذیرش قرار گرفت.

این مجله معتبرترین مجله علمی دنیا در زمینه حفاظت سیستم های قدرت با ضریب اثر 68/3 و یکی از نشریات موسسه مهندسین برق و الکترونیک موسوم به IEEE مستقر در امریکا است. این مؤسسه که  حدود سی درصد از انتشارات جهان در زمینه برق و کامپیوتر را منتشر می‌کند، عالی ترین مرجع تدوین استانداردهای طراحی و بهره برداری از سیستم قدرت به شمار می رود.

    موضوع مقاله پذیرفته شده حفظ امنیت عملکرد رله دیستانس در شرایط گذرای ولتاژ در حین بازیابی با تاخیر ولتاژ ناشی از خطا است. علی رغم اینکه این موضوع به عنوان یکی از مسائل موجود در سیستم قدرت توسط انجمن های علمی مختلف معرفی شده است، این برای نخستین بار در سطح دنیا است که موضوع احتمال عملکرد رله دیستانس در این شرایط و نیز ارائه راهکار کاربردی برای اجتناب از عملکرد ناخواسته آن مطرح می شود.

پدیده تحت مطالعه این مقاله دربرگیرنده دینامیک های غیرخطی سیستم قدرت است و از دیدگاه دوره زمانی به عنوان یک پدیده کوتاه مدت در مقیاس چند ثانیه تلقی می شود که حل آن را با پیچیدگی مواجه می سازد.

    دهقانی اشکذری  در این باره می گوید : روش پیشنهادی یک روش مستقل از تنظیمات و ابعاد سیستم قدرت است که اولا قادر است به درستی احتمال عملکرد نامطلوب یک رله بحرانی از سیستم را تشخیص دهد، و ثانیا می تواند با یک حاشیه زمان کافی فرمان انسداد را برای جلوگیری از عملکرد ناخواسته سیستم حفاظتی ارسال کند.

او می افزاید : از دیدگاه قابلیت پیاده سازی، روش پیشنهادی از ابزاهایی استفاده می کند که امکان ساخت پایلوت آن بر روی بُردهای الکتریکی متداول میسر است.

    دهقانی در پایان خاطر نشان کرد: این موفقیت را مدیون زحمات خالصانه و عرق جبین پدر بزرگوارم می دانم که برای سربلندی من از هیچ کوششی دریغ نکرد. آرزو داشتم در زمان پذیرش این مقاله در کنارم می بود تا اثر لقمه حلالش را می دید و حال که دست اجل عمر شریفش را کوتاه نمود، این موفقیت را به روح بلندش تقدیم می کنم؛ باشد که مایه آرامش و افتخارش در دیار دیگر باشم.مرجع خبر : دفتر روابط عمومی  |  کد خبر : 1872   |  تاریخ ارسال خبر :  1399/12/26 - 18 : 14 بعد از ظهر
گروه خبری: اخبار برگزیده   |  تعداد بازدیدکنندگان خبر: 554

نظر شما در مورد این مطلب


شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد